Paikallislehdessä on ollut tietoa, että Haapaveden kaupunginjohtaja olisi neuvottelut ksukolämpölaitoksen myymistä
Ulkopuoliselle. Voi hyvä ihme miksi näin?
Kaukolämpölaitos on kehittynyt haapavetisten käsissä ja on nykyisin hyvin kannattava yritys Väinö Lappeteläisen ja toimineen organisaation avulla.
Yritys on rakentunut Haapavedelle itsekannattavana yrityksenä. Miksi nykyinen kaupunginjohtaja on kauppaamassa sitä pois.
Eero Jaatinen
Ulkopuoliselle. Voi hyvä ihme miksi näin?
Kaukolämpölaitos on kehittynyt haapavetisten käsissä ja on nykyisin hyvin kannattava yritys Väinö Lappeteläisen ja toimineen organisaation avulla.
Yritys on rakentunut Haapavedelle itsekannattavana yrityksenä. Miksi nykyinen kaupunginjohtaja on kauppaamassa sitä pois.
Eero Jaatinen
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitäs luulette.
Sitä ollaan panemassa lihoiksi kaikki, mistä jotain saa.
Eipähän muutamaan hetkeen mukamas olla miinuksella.
Ehdoton EI tälle.
Ei Missään nimessä. Siinä käy kuten joku aika aikanaan lausui:
Pakkasella kun kusee housuun, niin hetken vain se lämmittää...
Luistelu keskus joutasmyyntiin
Kaupunginjohtajalla ei ole minkäänlaisia valtuuksia neuvotella yhtiön myynnistä. Päätöksen tekee energiayhtiön hallitus. Jos tällaista on tekeillä, niin kääntykää kepulaisten puoleen, sillä niillä on energiayhtiön hallitus miehitetty.
Mitä suomen valtio edellä sitä kaupugit ja kunnat perässä, sillä saa tekohengitystä. Mutta totuus tulee esille myöhemmin.
Haapaveden Energia Oy ei ole myynnissä. En tiedä mistä näitä aina nousee ja minkä takia. Olen ollut yhtiön hallituksen jäsen sen perutamisesta lähtien ja näin minun pitäisi tietää missä mennään. Jos joku hallituksen ulkopuolelta on heitellyt yhtiön myyntiin liittyviä kannanottoja, niin heittäkää ne omaan arvoonsa.
Ville Saukko
Haapaveden Energia Oy:n hallituksen vpj. (VAS)
Missä se kepulainen puheenjohtaja kun ei ole vastaamassa ja oikomassa aloitusta
kuka omistaa energian koko osakekannan? ei sitä hallitus omista, vaan kaupunki. jäävejä ovat koko hallitus osallistumaan päätöksentekoon mahdollisessa myyntitilanteessa.
Senhän voisi myydä vaikka sille sähkönsiirtoyhtiö Carunalle.Tai Attendolle.Ja palvelut paranee.
Oisko Vattenfalli kiinnostunut ?Varmaan jos hinta ois kohdillaan.
Ketkä ne oli myymässä Revon Sähkön osuuksia niiltä varmaan saa konsulttiapua miten homma hoidetaan .
Sittenhän sitä voi jo kohta sanoa kuin entinen ison talon poika että kaikki on mennyt eikä piisannutkaan.
Muistaskohan se Ville ketkäsiinnä revonsähkönmyynnissä olivat
päänä päsmäreinä
Karjalainen, Perkkiö ja Halla-aho sen hässivät.
Kylpyläsaarenkin vois nyt myydä jollekkin hyvälle kaverille sopuhintaan,kun se on nyt ensin veronmaksajien rahoilla pistetty kuntoon.