Länsi-Kotkassa herättiin aurinkoiseen aamupäivään.
On syytä silti muistaa pitää huolta veroista. Persevero pullo kerran viikossa perjantaina perinteisesti.
On syytä silti muistaa pitää huolta veroista. Persevero pullo kerran viikossa perjantaina perinteisesti.
Vastaukset 13
Vanhimmat
KTP-olut saapunut terasseille ja kauppoihin. Kiitos tästä kulttuuriteosta kuuluu Prisman ja Karkkarin Ässän maanantai pullon palauttajille.
Karhu Pasket peer fans
Lapset ensin -keräys
Lapset ensin -keräyksessä MLL:n paikallisyhdistykset ja piirit keräävät varoja työlleen lasten, nuorten ja lapsiperheiden hyväksi. Lapset ensin -keräys toteutetaan valtakunnallisesti joka vuosi huhti–toukokuussa. Kampanjalla muistutetaan, että jokaisella lapsella on oikeus leikkiin, iloon ja turvaan ja, että MLL tukee vanhemmuutta paikallisesti lähellä perheitä.
Vuoden 2019 keräys järjestetään 1.4.–15.5.2019.
Osallistu keräykseen vaikkapa viikonlopun hinnalla
Mannerheimin Lastensuojeluliiton Kotkan paikallisyhdistys ry
Lahjoitustili FI64 5789 5420 0200 05
Karkkarin metsässä itsepalveluterassi. Omat juomat mukaan
Räskin metsässä ja lähiympäristössä Luonnossa Raittiina Ry varoittaa havaituista käärmeistä ja myyristä.
SuperMami
Fasen vällykäärme myyrä?
Pistetään myyrä nuotioon makkaran kaveriks
Vammaset vassarit rakentaneet sinne keskelle karhuvuota juopoille oman ryyppäyspisteen. Ennen joivat metsässä ja eivät häirinneet veronmaksajia.
Häiriintynyt perseverollinenko se vuodatta omaa tuskaansa Ässän pullonpalautuksessa?
Rehtori varoittaa oppilaiden vanhempia WhatsAppissa kiertävistä Momo-viesteistä. Hurja ilmiö taitaa kuitenkin olla vain sairasta julkisuuden hakemista somessa.
Koti ei aina ole lapselle tai nuorelle turvapaikka.
Olipa kello mitä tahansa, kotona ei välttämättä ole yhtään aikuista, tai ainakaan yhtään selväpäistä aikuista. Kotona voi olla kokonainen remuremmi aikuisia.
Kotona voi myös olla yksi tai kaksi lopen uupunutta tai masentunutta vanhempaa. Kotiin ei ehkä kehtaa viedä yhtään kaveria.
Ketään ei välttämättä kiinnosta, onko nuori kotona vai kylillä. Kaupungilla on sentään ehkä ikätovereita. Heidän kanssaan voi tehdä jotakin kivaa, tai töllöntöitä.
Perheissä, joissa elämä on näköalatonta rämpimistä päivästä toiseen, virkamiesohjaus yhteisen ajan lisäämiseen ei auta ketään.
St. Elmo Village hanapakkaus
Hoivakodit tarkistettu Kymenlaaksossa — Hoivakotiyritykset ovat ryhdistäytyneet Valviran toimenpiteiden jälkeen, entä hoitsut.
Linnanmäki avasi ovensa perjantaina 26.4. – ja eikun ilmaislippuja etsimään somesta kesäksi.
Tämä arpa voittaa; Lapsille lisää laatuaikaa MLL
Länsi-Kotkassa herättiin aurinkoiseen maanantai aamuun, vapun aaton aattoon.🏍🍺 🍻 🥂 🍷💊🚑
Pääsiäistölkit Prismaan ja uutta simaa kaappiin.
Onneksi tämäkin helvetin maantana ... manananta ... maaatana ... päivä on kohta ohi. #EiJaksa odottaa Vappua
👼🏻Jr Tallasista
Länsi-Kotkan horis ontissa Vappu aattona puolipilvistä, ohutta yläpilveä, illalla kirkasta.
Päivän tunnuslause,
"En ole psykiatri, olen muuten vain asiantuntija sekaisin olemisessa." Uuno.Turhaporu