Muutamia törkeitä rattijuoppoja alueella ......taas...... kirjoittaa paikallislehti. kiitos poliisipartiolle.
Rattijuoppoja autoilleet
Anonyymi
16491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hys! Hys! hiljaa nyt! Ei sitä saa täällä huudella, jos meijän kokoomuksen kantavalla voimalla on huikka lähtenyt lapasesta!
Aika kovat lukemat. Onko miekkosella alkoholiongelma? No tukiaisilla on mukava ostella viinaksia.
Puhalluskokeet hallituksen, valtuuston ja lautakuntien oville, kyllä näille olis ollu jo pitkään tarve
Poliisi partioille RUUSUT , rattijuopoille RISUT ruusun piikkeineen.
Rattareiten autot valtiolle ja rattarit linnaan 5v ja sen jälkeen aa klinikalle tiukkaan valvontaan 5v.sitten ajokortti uudestaa ajoon.
pään siltyksellä ei ongelma poistu.
"Jos otat,et aja.jos ajat,et ota" kännikuskeja riittää.kovemmat rangaistukset.nimet,kuvat lehteen ja julkisiksi.suojelulle stop tykkänään.
Tuomitaanko rattijuoppojen metsästys aseita valtion asevarastoon ?? onko em.käytäntö käytössä koko suomessa tasapuolisesti??tai ajoneuvoja??
Kyllä oman kunnan alueella pitää saada ajella vaikka olis hieman nauttinet miestä väkevänpää.
on se kumma että nimi pitää oikein lehteen painaa. jos maahanmuuttaja tekee rikoksen niin se on hys hys.......
varmaan ilman nimenkin julkaisua kova paikka tuollainen on rehelliselle miehelle.
Rehelliselle miehelle joo kyllä.....mutta rehellinen mies ei kännissä ajakaan.
Rattijuopot vois sukellella vappuaattona "kraanan avajaisissa" pikku simassa altaankin pohjan??olis sirkushuveja kansalle.
Todella hyvä ,kun rattijuopot jäävät kiinne verekseltään.
Kukas tämä tänään ehdolliseen tuomitti rattijuoppo on?
Ei kai täälä kukaan kännissä ajele?!
Suur-Keuruussa oli että tuomio tuli
Sinä varmaan kun niin hätäännyt.