Jumalauta että on uskomaton kaupunki! Viimeisen päälle ynseitä, itsekkäitä ja vittumaisia ihmisiä! Asioit sitten verotoimistossa, sairaalassa tai vaikka kysyt kadulla joltain tietä niin aina samanlaisia hapannaamoja. Jos ylipäätään jonkin vastauksen saat niin jonkinlaista murahtelua korkeintaan! Onneksi en itse asu kyseisessä kaupungissa ja toivon ettei mun tarvitse enää eläissäni siellä käydäkään!! Sen verran kyllä kiinnostaa että aion jossain vaiheessa selvittää jostain kirjasta kaupungin historiaa ts. mistä tollaisia perseenreikiä on sinne alkujaan muuttanut. Suomalaiset nyt ei yleensäkään ole mitään turhan ystävällistä ja sympaattista porukkaa, mutta kyllä Lohja on kybä!!!
Vastaukset 7
- ?
niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
- -Savage-
Kun yksi kusipää muuttaa alueelle, sanotaan nyt vaikka Lohjalle, ja vetää mukanaan kusipääkavereitaan, niin siinä sitä sitten ollaan.
- minä vaan
-Savage- kirjoitti:
Kun yksi kusipää muuttaa alueelle, sanotaan nyt vaikka Lohjalle, ja vetää mukanaan kusipääkavereitaan, niin siinä sitä sitten ollaan.
oon Lohjalainen enkä löydä itestäni noita sun kuvaamias piirteitä... ei kai se asuinpaikasta oo kiinni minkälainen ihminen on... vai??
- Jussi M
minä vaan kirjoitti:
oon Lohjalainen enkä löydä itestäni noita sun kuvaamias piirteitä... ei kai se asuinpaikasta oo kiinni minkälainen ihminen on... vai??
nuo vihtiläiset on kateellisia vaan
- vihastunut
Olen TÄYSIN erimieltä asiasta!
Minulle Lohja on kaunis ja mukava paikkakunta, jossa viihdyn
todella hyvin. Olen kohdannut siellä VAIN mukavia
ihmisiä.
Harkitsen jopa parhaillaan Lohjalle muuttoa. Asunnot ovat
siellä edullisia esim. verrattuna Helsinkiin, joka
ei kuitenkaan ole kauhean kaukana Lohjasta. Lohjalta
ei ehkä löydy kaikkia mahdollisia palveluja, mutta
kaupunki kehittyy koko ajan ja löytyyhän lähikunnista
tai sitten ainakin Helsingistä ne loputkin palvelut.
Minulla on ystäviä ja tuttavia Lohjalla ja he ovat
olleet erittäin ystävällisiä minulle. Minulle tuntemattomatkin
ovat olleet kilttejä, enkä ole saanut huonoa palvelua missään
Lohjalla!
Ei kukaan voi yleistää noin koko paikkakunnan asukkaita,
jos on saanut pari kertaa huonon vastaanoton! Oletko
varma, ettet ole itse käyttäytymiselläsi vaikuttanut
tähän ns. huonoon palveluun?!?
"Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan"
Lohjalaiset! Puhukaa kotikaupunkinne puolesta!!! - horo2
homo lohja
- Anonyymi
Ei tää Lohja edes oo niin paska paika
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e106502Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410