Kokdem on vuosikymmenten ajan hallinnoinut Hämeenlinnaa diktatuurin elkein apurinaan Hämeen Sanomat. Tämä epäpyhä kolmiyhteys on ollut vaikuttamassa kaupungin näivettymiseen ja epäonnistuneisiin investointeihin tavalla, joka hakee vertaistaan koko valtakunnssa. Tähän asti on luulutu että demareillakin olisi ollut jonkinlaista sanan valtaa, mutta se ei näytä ainakaan enää pitävän paikkaansa.
Kokoomus tekee suvereenisti pätökset, eikä demareilla ole enää minkäänlaista vaikutusta asioihin. Tästä hyvänä esimerkkinä demareiden valtuustoaloite neuvolapsykologin viran perustamisesta Hämenlinnaan, jonka kokoomus kaikkivoipaisuudessaan torppasi Sari Raution johdolla. Ollaanpa siis rehellisiä, ja poistetaan tuo dem kokonaan päätöksen teon portaista. Nyt voidaan siis puhua Hämeenlinnan kokoomusvaltuustosta
Kokoomus tekee suvereenisti pätökset, eikä demareilla ole enää minkäänlaista vaikutusta asioihin. Tästä hyvänä esimerkkinä demareiden valtuustoaloite neuvolapsykologin viran perustamisesta Hämenlinnaan, jonka kokoomus kaikkivoipaisuudessaan torppasi Sari Raution johdolla. Ollaanpa siis rehellisiä, ja poistetaan tuo dem kokonaan päätöksen teon portaista. Nyt voidaan siis puhua Hämeenlinnan kokoomusvaltuustosta
Vastaukset 26
Vanhimmat
Näion. Vinttikoiraa ei olis pitänyt vaihtaa tohon terrieriin. Tottelee huonommin.
On tuttu avaaja taasen tukevasti ottanut, mistä kertoo jo kirjoitusvirheet. Taso peruskoulun luokka kaksi.
Juu Löfälle maistuu.
Olet taas juovuksissa. Julama loi demarin omaksi kuvakseen, ja demaria meidän pitää kumartaman.
Julama älä ota enään. Persukaan ei kestä mitä vaan.
Moni huono asia kaupungissa kumpuaa nykyisin juuri siitä, että valta on hyvin kapeissa käsissä, eikä minkäänlaista kritiikkiä esitetä. Muutenkin on huolestuttavaa, että muutama ihminen tekee päätökset koko kaupungin asioita koskien.
Avaajan kanssa täysin samaa mieltä...Demuli-Iisakin kaksi kautta kului juurikin niin että hän oli täysin Kokoomuksen käsikassara ja käskyläinen unohtaen täysin oman Demariaatteensa!
Tuota ei voi kukaan kiistää joka vähääkään seurasi kuntapolitiikkaa, Iisakin aika kului ollessaan Kokoomuksen juoksupoika ja tapellessa itsepäisesti viisaampiaan (persuja) vastaan!
Kirjoittelet persu humalassa sekavia. AA auttaa.
Mutta Iisukki on kuitenkin nyt rikas mies ja mukava harrastetyökin on vielä sairaanhoitopiirissä
Huonon hallinnon päivystäjä yrittää parhaansa mukaan jälleen sotkea, muutei se tosiasioita miksikään muuta. Sanotaan että kiemunki oli kokoomuksen paras valtuutettu Hämeenlinnassa ja näin se myös oli.
Sitä olen ihmetellyt, miten kokoomus taivuttelee demarit AINA päätöstensä takuumieheksi, semminkin kun näyttää siltä, ettei demarit saa edes pienimmissä asioissa tahtoaan läpi.
Juoppo persu taas kirjoittelee humalassa sekavia. Ei voi enää auttaa.
👆😟Juoppo KokDem-häirikkö taas tuossa kirjoittelee humalassa sekavia jokaiseen viestiketjuun. Ei voi Iisakkikaan enää auttaa.
Korjaan juoppo Persu eikä voi Iisakki enään auttaa.
Älä sinä Juoppo KokDem-Trollo taas valehtele väärine korjauksines !
Iisakki ei ikinä olisi auttanut ketään Persua edes renkaan vaihdossa saati sitten missään muussakaan, ite oon sitä mieltä että rajansa kaikella ja jopa KokDem-Trollon valehtelussakin !
Aivan totta ei Iisakki voi juoppoa Persua auttaa.
Aivan totta ei Perso Iisakki voi juoppoa KokDem-Trolloa auttaa.
KokDem = HPK-puolue. Elikkä kunnallisvaaleihin voisi lähteä tämän nimiseltä yhteislistalta, sillä sellainenhan se on jo kauan kauan sitten ollut ajoilta kun Hassinen ja Lintumäki sähkölaitoksen möivät.
Käytännössä demarit huijaavat äänestäjiään toimimalla kokoomuksen apupuolueena, saamatta itse minkäänlaista valtaa valtuustossa.
Mikäs siinä, olihan esim SCC kummankin puolueen erityinen lempilapsi vuosikaudet. Kyllähän hanke olisi ollutkin mannaa kaupungille onnistuessaan. Kyllä järkeville hankkeille pitää löytyäkin yhteinen tuki. Ei siinä mitään väärää ole.
Kirjoitat persu taas juovuksissa sekavia, hae hoitoa äläkä aina lisää viinaa.
SCC oli Perttu K:n lempilapsi ja vei Pertun SCC tuomioon asti. Missä Perttu K on kun ei ole näkynyt ?
Onko sakot jo maksettu, koskas se tukikonsertti järjestetään? 🤡
Garyn tukikonsertti on tulossa ja pääesiintyjä on laulua esittävä myös tuomittu Haggarainen. Ilonaurua
SCC kuuluu täysin samaan sarjaan kuin että hilataan kuu taivaalta Hämeenlinnaan, ja siitä on edelleen mainehaittaa kaupungin imagon kannalta. Uskottavuus on kärsinyt moneen suuntaan. Demareista ei tainnut kukaan muu kuin älyvapaa kiemunki olla innolla mukana SCC:ssä, ja muut demareista olivat enemmän tai vähemmän statisteina. Tuskin kukaan omillaan ajatteleva kuvitteli, että Euroopan suurin autotalo olisi mahdollista sijoittaa pienen maalaiskaupungin kylkeen. Tämä on tietysti ongelma tällä hetkellä ihan yleiselläkin tasolla - suuruudenhulluus ja utopistiset unelmat kasvukeskusten apinointeineen ovat tällä hetkellä suurin uhka Hämeenlinnassa. Talous ei yksinkertaisesti ole kestävällä pohjalla enää Hämeenlinnassa - sadoilla miljoonilla kasvavaa velkataakkaa ei pystytä millään hoitamaan tulevaisuudessa enää tällä väestöpohjalla.
Pikkaisen on korjattavaa, sillä scc-casea tuki koko valtuusto lähes loppuun saakka yhtä valtuutettua lukuun ottamatta. Et tiedä tai valehtelet.
Valehtelet, olet humalassa. Hallitus tuki, ei valtuusto. Juo vähemmän, luulet vähemmän.
Kirjoitat tänne taas Persu kännissä. AA auttaa.