S on huumekauppias

Rikollinen. No paholainen tulee kaikissa muodoissa.
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ässä makeispussilla tulee hyväksi. 👍😄

Äänestä
  • Joo maha voi tulla täyteen jos ostaa kilon karkkeja kahdella eurolla, mutta ei kannattaisi kuitenkaan, mahan saa täyteen vettäkin juomalla, mieluummin jotain syötävää terveellisempää.

    Äänestä

  • Kuulepas Valtakunnan Ikioma Örkki: Mä oon näyttäny ne makeispussis jo. Ja ruutupaperiski väärässä koukussa. ;)
    Ai niin. Ja ne Ristin merkkiski turpakameroissa. ;)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo maha voi tulla täyteen jos ostaa kilon karkkeja kahdella eurolla, mutta ei kannattaisi kuitenkaan, mahan saa täyteen vettäkin juomalla, mieluummin jotain syötävää terveellisempää.

    Jep. Kilon poliisitka ei tarvi ku kahvikuppinsa abc:lla, ni jo on Karkkilan tienoilla päät sekasin. Kuulema.
    Ja näköjään. T. Visa ;)

    Äänestä

  • Tuota se kateus teettää.

    Äänestä

  • Donitsi eli Do-Nuts = Tee tyhmää, eli osta Donitsi, Do-Nuts. Tai tee pähkinöitä.

    Kävelkää hitaasti, juhlinta jatkuu kautta maan: https://www.youtube.com/watch?v=3H-kDVjUO0Y

    Ota 2 maksa 3, mahtava tarjous.... huvittavia Jopettaja Lopettajan juttuja, Jope Ruonansuun tekemiä juttuja.

    Hiia-ala housu hoi! Osta lahje saat toisen lahkeen kaupan päälle housuihin.

    Äänestä

Kannattaa näin vapun kunniaksi pistää se foliopussi sinne pään peitoksi, ettei kukaan tunnista kauppareissulla.

Äänestä
  • Mootoripyöräkypärä on kanssa hyvä päässä kun laittaa vain visiirin auki ostoksilla, on vaikea tunnistella sitten...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mootoripyöräkypärä on kanssa hyvä päässä kun laittaa vain visiirin auki ostoksilla, on vaikea tunnistella sitten...

    Kyllähän .ne Nalle-Setä Suur-ViSiirit Mikan faijoen mopoilla tunnistaa jo ennen pysähtymismerkkiäkin. ;)

    Äänestä

Ja ikävä palstalla tällaisia kirjoittelet? Miksi?

Äänestä
  • Koska se mies on paholainen ns. kiltin pojan valeasussa. Kohtelias, ystävällinen mutta älköö antako ulkokuoren hämätä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koska se mies on paholainen ns. kiltin pojan valeasussa. Kohtelias, ystävällinen mutta älköö antako ulkokuoren hämätä.

    Niinkö ja aika nuorikin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koska se mies on paholainen ns. kiltin pojan valeasussa. Kohtelias, ystävällinen mutta älköö antako ulkokuoren hämätä.

    Ja onhan hän hiton komeakin vaikka paholainen onkin, naisia hurmaava mies.

    Äänestä

Mitä pahaa se on sulle tehnyt? Jotain jäänyt hampaan koloon kun täällä syyttelet?

Äänestä

AP:n väittämä pitää paikkansa. Myyn naisille huumaavan tunteen. Käveleminen saattaa myös vaikeutua huumauksen jälkeen vähäksi aikaa. ;)

Äänestä

Olet ymmärtänyt aivan väärin. Myyn vain hanuria.

Äänestä
  • Sinäkin. Asemankulma on mun reviiriä sitten. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinäkin. Asemankulma on mun reviiriä sitten. :)

    Siel Poliisiasemas kulmilla sulla Noita asiakkaita näyttää riittävänki.
    Ainaki toisten ajokortteja kattomalla ja kopioimalla. ;)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siel Poliisiasemas kulmilla sulla Noita asiakkaita näyttää riittävänki.
    Ainaki toisten ajokortteja kattomalla ja kopioimalla. ;)

    Ei täällä pöndellä mitään poliisiasemia ole.

    Äänestä

Kuka S?

Äänestä
  • Asuu oulussa.

    Äänestä

  • varmaanki Seppoa tarkoittaa.

    Äänestä

Oliko tuo nainen vaiko mies?
Ainakin eräs nainen oli viimeviikonlopulla Turussa eräässä hotellissa ja myi persettään, mutta oikeesti ei ole S vaan etunimi alkaa A:LLA.

Äänestä

Sähän se käyttäjänä tiedät. Kylillä puhutaan.

Äänestä

Mikä on sukunimen ensimmäinen kirjain ?

Äänestä

S-mies olemuksellaan huumaa naiset...ei tarvitse kaupata mitään kun huumaus tapahtuu luonnollisesti...aloittaja nistille ystävällinen tiedoitus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rikollinen. No paholainen tulee kaikissa muodoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu