oliko hyvät kemut?
mahtaako lahdessa olla edes vettä?
sunnuntaina ei uskaltanut lähteä kotiin kun tuuli liikaa barlitille?
Kaunnissaari viime viikonloppuna?
33
323
Vastaukset
- Anonyymi
Helsingissä ei asu onnellisia ihmisiä.
- Anonyymi
Bileet oli legendaarisen hyvät! Keijo samui keskilaiturille jo alkuillasta, hauskaa oli! Luulen että muutkin veneilijät viihtyvät koska vaikutti ettei kukaan saanut nukuttua satamassa koko yönä.
- Anonyymi
Yallukassa parhaat jatkot. Jos ei sammunut niin ajoa oli tarjolla.
- Anonyymi
Bay of Pigs! Sikojen lahdella on aina kemut kohdillaan!
- Anonyymi
Täällä ei ole ketään, heinäkuussa jokunen vene.
Sitten taas, Rauha, rauha rauha.....
Vain tämä perkeleen netti...... - Anonyymi
Kuinka siellä Fageröön rannoilla ja metsissä sujuu?
- Anonyymi
Mikset mene paikalle katsomaan, kun se noin paljon kiinnostaa. Jatkuvastiko tätä asiaa pitää täällä jauhaa?
- Anonyymi
Miksi sitten jauhat, jos kärsit jauhamisesta? Häiritseekö jokin Fagerössä?
- Anonyymi
Montako vuotta olrt viljellyt näitä juttujasi. Kasvaisit vähän.
- Anonyymi
Miltä vaikuttaa tuleva viikonloppu, onkohan rauhallista? Vai onko etkot jo käynnissä...
- Anonyymi
kaunarissa on jatkuva viikonloppu, täällä ei arkea tunneta!
- Anonyymi
Onhan Reino ja Anneli paikalla, onhan? Erityisesti Anneli kiinnostaa...
- Anonyymi
Ainaki tänään sunnuntaina illalla kusi lensi taas laiturilta ja keskilaituri oli miehitetty ilojuomien nauttijoista. Onnistuipa siellä joku onkimaan virvelillään sorsanpoikasenkin, sääliksi kävi eläintä.
- Anonyymi
Rauhallista oli viime viikonloppuna. Hiukan tietovisaa laiturilla, ei muuta. Se tuli tosin opittua, että purkkarilla sen ulosmenoväylän itäinen puoli (sisään ajettaessa oikea ja ulos vasen) on turvallinen. Toisella puolella on kivi jossain 1,6 m syvyydessä. Kiven ympärillä on hämäävästi 3 m vettä, joten kaiku ei tässä auta.
- Anonyymi
reinolla ja annelilla kuitenkin streptokokki?
- Anonyymi
Joo, kannattaa kiertää NJK ja karhupoijjaat kaukaa
- Anonyymi
tuskinpa nihin muutenkaan olisin yhteydessä...
- Anonyymi
Onko se sorsanpoikanen jo vapautettu?
- Anonyymi
Oliko Reino venetsialaisissa? Vessan seinät on taas tapiseerattu metrin korkeudelle asti. Annelin kuorsaus kuului jostain meriläisestä vielä puolenpäivän aikaan, Reinosta ei näkö- mutta hajuhavaintoja.
- Anonyymi
Onkos siellä tankkausmahdollisuus ?
- Anonyymi
Joo, vettä ja ilmaa sekä naapurin viinat.
- Anonyymi
Tottahan toki, Annelia saa "tankata" ylhäältä ja alhaalta sekä edestä ja takaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tottahan toki, Annelia saa "tankata" ylhäältä ja alhaalta sekä edestä ja takaa.
😛😛😛
- Anonyymi
Voiko Kaunissaareen tulla syyslomaretkelle?
- Anonyymi
Hiljaista oli, nyt käy vain vanhat ammattilaiset. Päivät kalassa, illat saaliin grillauksessa.
- Anonyymi
Komea tyyni pakkasyö takana, tähdet ja revontulet taivaalla. Kyllä Suomi voikin olla kaunis paikka asua ja veneillä.
- Anonyymi
Mahtaako siellä edes tähtiä näkyä. Sheriffin tähteä ei lasketa eikä Metaxan leimoja...
- Anonyymi
Tuulta ei ole liikaa kolina-arskoille. Onko niiden regatta jo paikalla?
- Anonyymi
Joko Linnan jatkot on päättyneet?
- Anonyymi
Aion täaaä tulevana uunnavuonna vuofen vaihtuedda esittää sellaisen toiveen että tämä kaunissaarityyppi löytäisi jonkin mielekkään harrastuksen "huumori"kirjoitelmien tilalle. Jonkin sellaisen mihin sillä olisi paitsi paloa, myös lahjoja. Ei tartte olla veneily.
- Anonyymi
Näyttää tänne muutkin lahjattomat kirjoittelevan.
- Anonyymi
Viime viikonloppuna oli hyvin vettä mun CA:n alla. Harmittaa kun kompastuin springiin ja ööliä läikkyi.
- Anonyymi
niihän se sun akkas aina kirkuu: Ääliö älä nylykytä, ööliä läikkyy !!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283567Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182594Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162428Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431441- 1441344