Tytti Määtästä kepun puheenjohtaja

Vitsikästä sakkia nämä kepulaiset kun tuommoista edes ehdottavat.
Eikö tällä Tytti Määtällä ole tarpeeksi töitä kun joutaa kaikkea muuta puuhastelemaan?
31<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Juu mutta olisiko rotary veljet jättäneet veteraaniasiamiehen (sosiaalijohtaja, lapsiasiavaltuutettu mm.) kun ei näkynyt enää veteraanien juhlassa. Toisaalta mitäpä siellä enää hilluu kun rahat on jo ryypätty ja muutama on enää elossa. Homma on jo hoidettu himaan...

Äänestä

Oikein, että nainen pyrkii Kepun puheenjohtajaksi. Miesten lakattava rajaamasta naisia ulos päättäjäpiireistä ja naiset, teiltä vaaditaan naisten keskinäistä solidaarisuutta. Näin toimii sivistynyt maa ja sen johtopaikoille tarvitaan sivistyneet johtajat.

Äänestä

Toivotaan että kepulaiset valitsivat johtajakseen niin olisi kahdesta syystä hyvä asia. Kuhmo pääsisi irti tästä joka pelkästään somettaa kaikki työajat ja kepun kannatus romahtaisi pohjalukemiin.

Äänestä

Ei pelkoa.Oppositioon mennään eikä tyhjän haahuilijoilla ole asiaa puolueen johtoon.

Äänestä

19.3.2019: "”Demarinaiset pitää al-Taeen toimintaa rauhan ja vakauden vahvistamisessa rohkeana ja puheenvuoroja tasa-arvoisen, suvaitsevaisen ja moniäänisen yhteiskunnan puolesta esimerkillisinä”, Demarinaisten puheenjohtaja kansanedustaja Tytti Tuppurainen painottaa."

Äänestä

Siitäkö johtunee että ei tee kaupunginjohtajan töitään vaan esittelee itseään ympäri Suomea.

Äänestä

Mitä töitä kaupunginjohtajalta on jäänyt tekemättä? Siis oikeasti.

Äänestä

Kuhmo sai taas sellaisen kaupunginjohtajan, työt jää tekemättä kun kaikki aika ja tarmo menee omien asioiden edistämiseen.

Äänestä

Kaupunginjohtajan työhän on nimenomaan myydä & markkinoida Kuhmoa maailmalle. Siinä hän on onnistunut paremmin kuin kukaan aikoihin. Jospa ne muutkin kaupungin työntekijät hoitaisivat nyt omat hommansa kunnolla.

Aika noloja herjoja tässä ketjussa. Minusta kaupunginjohtaja on antanut meille nyt pitkästä aikaa valoa tunnelin päähän, eikä se ole juna joka sieltä tulee.

Äänestä

Nämä tietämättömyyden paljastavat kommentit voi jättää omaan arvoonsa. Tytti on hoitanut erinomaisesti työnsä.

Äänestä
  • Sitä odotellessa, että hoitaisi.

    Äänestä

Taitaa koira älähtää, kun kalikka kalahtaa...

Äänestä

Kaupunginjohtajan tehtävä on hoitaa kaupungin hallintoa ja taloutta sekä toimielinten, laitosten ja kaupungin henkilökunnan toimintaa. Kuntalaissa pykälä 24 löytyy tarkka määritelmä.

Äänestä

Yrittäjänä olen tyytyväinen aktiiviseen edustavaan kaupunginjohtajaamme. Mihin kuppikuntaan kuulunevat nämä valittajat?

Äänestä
  • Mikähän yrittäjä mahdat olla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikähän yrittäjä mahdat olla?

    Varmaan se kuuluu puualaan, ja siihen tukeen kyllä Kuhmossa rahaa riittää...

    Äänestä

Eiköhän olisi jo aika laittaa kaupunginjohtaja vaihtoon tällä menolla kaupunki velkautuu pahasti.

Äänestä

Tanssi mun kanssa tanssi tiukemmin ja napa paljaana twiit twiit

Äänestä

Kun Keskusta meni hallitukseen, niin Tytistä voi tulla vaikka ministeri...
Se olisi jo jotakin Kuhmolle...

Äänestä
  • No ketä ne on ne jalanpitelijät?

    Äänestä

  • Hyvä lähteekö Kuhmosta pois joutaa kun ei saa mitään aikaiseksi!

    Äänestä

Ettäkö ei sitten Kuhmoon löytyny paskempaa kaupunginjohtajaa?Hyi teitä.

Äänestä

Lukekaa vaihteeksi Raamattua. Siinä on ihan kivoja juttuja...

Äänestä

7700 euron kuukausipalkalla huruilua, ja käyttää Kuhmoa vain ponnahduslautana?

Äänestä

Kunnanjohtaja on helppo erottaa. Vain luottamuspula riittää syyksi.

Äänestä

Kuka häntä on pyytänyt tai halunnut puheenjohtajaksi?

Äänestä

Siipeensä ottaa tuolla hommalla.

Äänestä

Kyllä Kuhmo sai onnettoman kaupunginjohtajan, harrastuksiin ja sometteluun kaiken aikansa näyttää tuhlaavan.

Äänestä

Enemmän menee aikaa itsensä esiin tuontiin, kuin kaupungin asioiden kuntoonlaittoon.

Äänestä
  • Nyt on menossa taas erämessuille ja ei kai vaan saa siitäkin palkkaa, päivärahoja ja kilometrikorvauksia.

    Äänestä

Tottakai nyt vain kaupungilta kaikki pois mitä saa, tässä se nähdään yksien kirstuun eurot kilahtaa ja etuudet. Maksaisivat työläisillekin kaikenlaisiin tilaisuuksiin mahdollisuuden yrittää itsensä läpi lyömiseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vitsikästä sakkia nämä kepulaiset kun tuommoista edes ehdottavat.
Eikö tällä Tytti Määtällä ole tarpeeksi töitä kun joutaa kaikkea muuta puuhastelemaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu