Monesti olen yrittännyt mennä Pub lyhdyn lähellä olevaan grilliin ,mut se on aina kiinni,vaikka mainostavat,et ovat auki yömyöhään viikonloppuisin.ihme touhua,vaikka ovessa lupaavat olla auki.?Kuulema ois yks hyvä paikka,joka palvelee asiakkaita.
Mistä grilli ruokaa?
Anonyymi
43<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Pyhäjärveltä on kuollut kaikki elämä. Yksityinen ihminen ei pysty tarjoamaan mitään palveluita. Tänne ei enää tule mitään oikean kaupungin tarjontaa. Jokainen tietää, että käymme isoilla ostoksilla muualla, siellä missä on isommat marketit. Missä on enemmän tarjontaa, sinne vaellamme vielä, niin kauan kuin jalka kapsaa ja suu napsaa. Lopuksi kuolemme omaan sänkyyn, ilman ruokaa ja juomaa. Se on kepun ja oli Sipilän ajatus. Oikeiston tyyli on ajaton.
Sipilä on tolokun mies mutta mitäpä sinä känisijä ällyyt juuttaan tyhjätasku!!
Herraa hyvää kiittäkää, iloiten ylistäkää....
Hoopojärveltä??
olen huomannut saman kun aloittaja, pitäs olla auki, mutta ei vaan ole, haapajärvellä tai muillakaan ei ole mitään tekemistä asian kanssa, jos aukioloaika ilmoitetaan grillin ovessa silloin sen palvelut pitäisi olla käytettävissä, ei sillä pärjää, että myy tyhjää
saapi myydä tyhjää ja luvata myös ummet ja lammet, sehän on pyhäjärven yrittäjien motto (en yleistä koska suurin osa on luotettavaa sakkia on vaan jokunen paskapää "yrittäjä" tyhjää lupaamassa)
Tuo Woltin tekele meni puihin. Kaikki touhu ja meininki puuttuu. Sisäänmeno aula, liian pieni kaupantekoon. Ei toimiva!
"mättö" ei sovellu herkälle vatsalle,tahtoo mennä pakki sekaisin.
S - markettiin ainekset ostelemaan ja mikro rutisemaan. Sinappia sekasn ja eiku mättöä naamaan.
Puhtaus on puoli ruokaa.
Siisteys on itsestään selvä asia. Alinan konditoria oli hyvä "alku", tosin liian pieni kahvilaksi. Emme pidä muutaman asiakkaan, pikku putrakoista. Kahvilat ovat seurustelupaikkojakin. Ihmiset haluavat keskustella kupposta kulauttaessaan. Liian pieni, tiivis kippola ei houkuttele.
Grilli lienee jo olemassa, mutta GRILLIRUOKAA ei näy, ei missään. Eipi oo kuultukaan.
Juuttaan näsäviisas!
Ei se elämä nyt yhteen grilliruokaan voi kaatua, vaikka sitä ei olisi heti saatavissa. Kaupasta voi ostaa ruokaa, valmisruokaa, tai sitten itse tehdä sitä ruokaa. Kyllähän se grilliruokakin toisinaan maistuu, rasvaset ranskalaiset, tai käristetyt makkarat sinapilla, ketsupilla ja kurkkusalaatilla, hyvää on.
Vaan kun on PIIP nälkäinen,kun yöllä baarista lähtee ja menee lähimpään grilliin,jonka ovessa lupaavat olla auki,mutta kiinni on.Ja kaupat on kiinni eikä himassa ole safkaa.Niin kyllä PIIP.....
Pyhäjärviset yrittäjät yrittävät vain, lupaavat ottavan työn tehtäväkseen mutta sen jälkeen yrittäjää ei kuulu ei hiilu, tämä on sitä mitä Pyhäjärvellä on saatavilla, ei siis mitään.
niin, ne on niitä pellavaapäitä jotka luulee tietävänsä kaiken kaikesta mutta eivät tiedä lopulta mistään mitään, osaavat puhua ja luvata muttei tehdä asioille mitään. Ei muuta kun isänsä palleihin takas ja uusinta siitto paremmalla järjellä ja valotuksella varustettuna toisiin tehtäviin.
Niinpä niin! Ulkopuolella kuntarajojen piti käydä lounas nauttimassa. ABC- kaukaloissa uiskenteli albiinon värisilmän omaavaavaa broileria. Siis muutama möhkäle. Jossain lirussa uiskenteli kasvatettu ja kuoletettu, lienee uunissa kipaisten käynyttä kirjolohta. Ei houkutellut. Hotellilla tuplahinta, laatu tavanomainen. Jäi nämä sapuskat. Matkaa tuli etsintään. Mielieväs löytyi ja kohtalainen jälkiruoka.( ei kakku ja kahvi) Koko kunnassamme ei siis mitään tarjolla. Ihmetelkää sitten, että ihmiset liukenee muualle.
Pihtiputaan Takkatuvalla on paras lounaspöytä.Moni pyhäjärvinen käy siellä juhlalounaalla.
Eikö tällaiset toimimattomat paikat voida lakkauttaa. Verohyötyjä luulisin tällaisten saavan, joten miksi ruokkia tällä tyylillä. Rahaa jaetaan kolmenvuoden periaatteella ilmaiseksi ja veronmaksajat kuittaa. Palkankorotukset, eläkkeet, kaikki nämä kuitataan lähes nollatilaan. Hyväksikäyttäjiä on Suomi puolillaan.
Jo on taas jollai tietoo. Nämä pienyrittäjät kun ei saa mitään "verohyötyjä" tai "kolmenvuodenrahoja". Ihan kuule omilla tuloillaan koittavat teitä marisijoita passata ja elantonsa ansaita.
Tuo vuosiperiodi tarkoittaa uusia yrittäjiä, jotka saavat "apurahan" aloittamiseen. Toimivat hetken ja sitten sarka loppuu. Se siitä! Kyllä ymmärrys tässä toimii , meillä arvostelijoillakin. Hommat kuitenkin pielessä Pyhäjärvellä. Sorry!
Ai, miten ne passaa? En tuota ihmettä ole nähnyt.
Meillä kotona on paras lounaspöytä.
...ja meillä paras lounaanlaittaja. Syödään hyvin ja lauletaan päälle. Oliko ripa pois grillin ovesta? Eikö vieläkään......
Kotona tehty makkara ja kaalikeitto on parasta ruokaa.
Ja hapansilakka.
Kotipizza paras🙂erittäin mukava ja naurava myyjä🙂
Kesäisin paljon kärpäsiä pörräsi kyseisessä paikassa,niin kyl ruokahalut meni.
se oli tonnin seteli...
Kotipizzan, pieni pippurinen myyjä on paras.
Tämähän ”grillin” omistaja ilmoitti eilen fb sivuillaan että hänellä on muutakin elämää kuin ootella iltasin grillillä asiakkaita! On muutakin tekemistä kuten tilauskakkuloita ja lounasruokia. Ja muuttoja sekä matkusteluja. Siten ettei ehi grillillä oleen päivisin eikä varsinkaan iltasin. Kehu että tyhjä kylä ja ei asiakkaita. Kehottasin arvon yrittäjää laittamaan lapun luukulle ja keskittymään vaan niihin tilaus asiakkaisiin. Joskus pitää tosiaankin valita mitä tekee eikä yrittää kaikkea vähän, sillä siitä ei hyvää jälkeä synny.
Tuntuu myös aikamoiselta asiakkaitten aliarvioimiselta kun rehvastellaan että tyhjä kylä ei asiakkaita.
Yleensä ne asiakkaat tulee sieltä kotoa ilta naposteltavaa hakemaan eikä aja kylällä paskarinkiä.
On sitä meijä porukatki käyny useena iltana katsomas josko grilli ois auki kun oves lukee että auki pitäs olla, mutta ei olekkaan! Niin eipä siellä juosta turhaa enää vaan kannetaan rahat naapurikuntiin.
Oikein porukalla notkutaan ovella,kaupoista saa kyllä naposteltavaa aamusta iltamyöhään.
Vaan ei valmista grilliruokaa!
Kaupasta raaka-aineet ja omaan pihagrilliin valmistumaan.
No uskotaan vähemmälläkin ettet halua grilliä pitää!
Grillien ja kioskien aika on auttamatta ohi,jokainen grillaa ja laittaa ruokaa kotonaan.
Omaan grilliin ainekset niin saa milloin haluaa. On terveellistä ja puhdasta ruokaa. Hiljainen on koko rakennus, mitä liikkeitä siinä on?
Keskeneräinen näyttää olevan, loppuko into vai rahat? Viimeistely pitää tehdä loppuun saakka.
Surkee tapaus tuo mikä se onkaan nimeltään?Missä oli valintatalo.Aivan kutsumaton paikka,eikä houkuttele.Namiska siin vieressä,josta ei saa grilli ruokaa myöhäisellä ja pub lyhty.Mitä tuo pitää sisällään.
Eipä juuri kiinnosta mössöruoka.
Jos nälkä mene toiselle paikka kunnalle. Tai kottiis osta eväät Krilla saat mitä haluat?
Mäne ja vielä mäne asuntoos paista ruokas. syö ja liho?
grillimättö etoo,se hajukin kuvottaa.