Itse olen syönyt Ketipinoria nukkumiseen jo melkein 16 vuotta.
Näen pahoja painajaisia ja hoitajat ovat useamman kerran sanoneet,että luultavasti johtuu tuosta lääkkeestä,että pitäisikö se vaihtaa.No minä en välitä,minä haluan nukkua.Ketipinor ja siihen oheen rauhoittavat ovat olleet minun turvani .Ennen en koskaan tiennyt saanko nukuttua, apua en saanut.Unettomuuttani ei edes otettu vakavasti vaan tuntuivat arvelevan,että valehtelen unettomuudestani.
Kirjoitin yhden painajaisuneni yhteen toiseen kirjoitukseen ja se poistettiin.Se loukkasi minua,että en saanut kertoa unestani.
Tässä siis esimerkki Ketipinor- painajais-unestani:
Näin unta,että olin ydinaseen eli ohjuksen mukana matkalla vieraaseen maahan ja lähettäjä unohti painaa nappia kohdatessani vieraan maan ilmatilan niin räjähdin palasiksi ja putosin kemiallisesti syövyttävään liuokseen ja liukenin kivuliaasti ja hitaasti liuokseen ja odotin ,että pääsen pois,kun aivoni tuhoutuvat lopullisesti liuotessaan.
Sitten aivojani ei saatukaan tuhottua liuoksella ja jouduin materiaaliksi linjalle,jossa minusta eli ihmisjätteestä prosessoitiin vaippoja.Tämä järkytti minua,että ihmiset olivat vaan materiaalia mm. vaippoihin.Tällä linjalla toiset ihmiset eli ihmisjätteet yrittivät kiirehtiä linjan läpi,jotta he säilyisivät edes puolikkaina zombieina ja he ilmestyivät yleisten paikkojen vessasta varoittamaan ihmisiä,mutta ihmiset vaan kiljuivat ja juoksivat kauhuissaan,eivätkä tajunneet mistä nämä puolipeilizombiet varoittavat,koska ne örisivät vaan peilistä.
Lopulta jouduin linjalle,jossa minusta tehtiin säilykekeittoa mukamas 300 ssa asteessa eivätkä aivoni kuolleet siihenkään.
Heräsin tosi masentuneena ja mietin miten näen näitä painajaisia ja miten ihmisen osa oikeasti voi olla tosi karu.
Tai eläimen:(
Anteeksi,että kirjoitan unestani,se voi järkyttää.
Haluan silti syödä Ketipinoria unettomuuteen,koska sillä nukun.
En näe aina painajaisia.Joskus on maailmojen sota ja kaikki mahdolliset liikenneonnettemoduudet ja avaruussodat,mutta joskus näen unta ,että joku poika vaikka ala-asteella olikin rakastunut muhun;) Aina ei voi voittaa,useimmiten painjaisia ja pahempaa laatua.
Näen siis tosi paljon unia joka yö,joten erilaisia kertyy ja niin todellisen oloisia,että tuntuu koko kropassa ja mielessä.
Painajaisunet ja neuroleptit
1
323
Vastaukset
Onko muilla vastaavia? Minulla siis johtuu ilmeisesti Ketipinorista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011611
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581021Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11780Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266776Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717