Tapahtui vuonna 1954

Anonyymi

Olavi Virran tuotteliain vuosi.

Oon rehellinen.

Mä tiiän, että oot tulossa tänne. Oon viikonlopun itekseni.

Tiiän, etten kuule sinusta niin kuin en ole kuullut vuosiin, etkä o hirveesti viesteihini vastaillu. En tietenkään nyt yhtäkkiä ala ehdotella näkemistä tai kysellä.

Elämä on muuttunut tänä keväänä, viime talvena. Todennäköisesti elämä muuttuu tulevaiduudessa vielä enemmän.

Tiiän nyt, rakkaimpani, ettei me oltu toisiamme varten. Jonkin vuoksi silti tänne kirjoitan. Sinun, minun, muistojen. Tunteen.

Kirjoitan nyt tähän. Elämääni tuli ihminen. Kirjoittelemme ja soittelemme, hän on varmasti älykkäimpiä ihmisiä, joita tunnen, elämää, rakkautta, nöyryyttä ja hyväksymistä tulvillaan. Hän ei kavahda mitään. Hän on ihana, rakas, hurmaava ja lämpöinen. Me nauramme samoille asioille, hänen naurahduksensa saa vatsanpohjani kutiamaan.

Ja niin. En tiennyt, en voinut mistään tietää, se selvisi minulle paljon myöhemmin, minulla ja hänellä, on aika iso ikäero, pari vuotta vähemmän kuin sinulla ja minulla.

Mutta eikö totta. Oli jo aikakin..

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rottienko keskellä sä oot aiemmin eläny? - Näköjään. ;)
      Hyvä, että löyty edes yks, ilmeisestikin pelkkä mielikuvitusihminen, sulle. Mut sen luuri kannattais varmaan jättää rauhaan. ;)

    • Anonyymi

      Onhan tuolle kaikelle vuodatukselle kohdekkin, mutta kuka. Onko nainen vai mies? Kerro se kun sinä sen vain voit yksin tietää.

      • Anonyymi

        Miehelle, sillä nainen olen.


    • Anonyymi

      ......jännitys tiivistyy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe