Huohotinputkesta..

Mistä vuosimallista lähtien Xantiassa maahantuoja on jo asennuttanut sen lämmitettävän vastuksen huohotinputkeen? Muistelisin lukeneeni tästä jostain? Näkeekö sen mistä onko se laitettu vai ei? Vastailkaa!
2615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos vastus on putken "ympärillä" /eristeissä, pitäisi putkessa olla liitin johan piuhat on tökätty.
Jos putken sisään on laitettu lankavastus,pitäisi jostakin putken liitoksesta tulla piuhat päät esiin.

Äänestä

Olsikohan 97:sta lähtien laitettu, muistaakseni maahantuojan lisäasennuksena.
Sen kyllä huomaa jos siinä on vastus, piuhat näkyy. Ja varsinkin näillä keleillä sen kyllä huomaa, meno on melkoista nykimistä ja moottori sammuilee , ellei ole vastusta tai muuta viimasuojaa.
Muista tarkkailla myös moottorin lämpöjä !

t.R

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyy kirjoitti:

Mistä vuosimallista lähtien Xantiassa maahantuoja on jo asennuttanut sen lämmitettävän vastuksen huohotinputkeen? Muistelisin lukeneeni tästä jostain? Näkeekö sen mistä onko se laitettu vai ei? Vastailkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu