Olen seurakuntanuori tyttö ja olen ystävystynyt vl-tytön kanssa. Juttelemme koulussa usein välitunnit. Joskus iltaisin tekstailemme, soitellaankin. Olemme muutaman kerran käyneet luontoretkellä, koska emme halua vielä julkisuutta ystävyydellemme.
Olemme puhelleet, että kouluvuoden jälkeen voitais käydä yhdessä kavereina Karhunkierros. Onneksi sinne ei ole kovin pitkä matka. Lähi pyhinä aiomme käydä yhdessä molempien kodeissa ja kertoa suunni-telmastamme. Haluamme elää kristillisesti
Olemme puhelleet, että kouluvuoden jälkeen voitais käydä yhdessä kavereina Karhunkierros. Onneksi sinne ei ole kovin pitkä matka. Lähi pyhinä aiomme käydä yhdessä molempien kodeissa ja kertoa suunni-telmastamme. Haluamme elää kristillisesti
Vastaukset 20
Vanhimmat
Luontoretki tikanpojan puuhun vetää.
Me emme ole sellaisia kuin tavan syntiset.
Vaan vielä pahempia?
Pahoin pelkään että ystävyytenne saa julkisuutta liikaakin.
Ei taida onnistua ainakaan vl-kristillisesti.
Trollolloo.
On hiukka epäreilua, että tyttöpuoliset voivat harrastaa itsetyydytystä.
Tyttöpuolisisllahan ei siemen valu maahan (hukkaan), kuten Onanin tapauksessa kävi.
Miespuoliset jos hiplaa heppiä, ja jos siitä sitä siementä valuu edes vähän, on tapahtunut syntiinlankeemus.
Kannattaa siis syntyä tytöksi.
Aloittaja voi tyttönsä kanssa tehdä kaikkea kivaa.
Sillin hajuisena ei kannata mennä toisen osapuolen vanhemmille näyttäytymään
Kaikki valui hukkaan sanoi eläimiin sekaantuja.
Todellinen rakkaus ei katso sukupuolta. Uskon että voi toimia ns platoonisestikin.
No sitä tietty ajattelemmekin. Kyllä meillä on poila haaveitakin. Vai olisiko meidän uskovaisia paras vastata myöntävästi niille kahele pojalle, jotka on kyselleet, alettaisko niitä.
Kuuntele sydämesi ääntä.
Joo, alkakaa niitä poikia
No onpas ajat muuttuneet.
Oletteko lepakoita?
Tarkoitatko lebakoita?
Tämä keskustelu saa jänniä piirteitä. Tuomiota tulee. Mutta me olemme ratkaisseet asiamme niin, että viikon päästä rojut selkään ja reissuun. Kosket kuohuu ja kevään luonto herää. Vanhemmat piti reissua ok-juttuna.
Meidän ei tarvitse ehkäistä.
No niin. Reissun päällä ollaan. Tosin nyt on kosteana joka paikka, kun sadekuuro pääsi yllättämään. Mutta tässä laavulla voidaan kuivatella. Eka kilsat on menneet kivasti. Kävellen ja jutellen, sekä veden virtausta ja vihreän tuloa ihmetellen. Nyt voimme kiittää jo tähän asti koetusta. Mitä kaikkea kivaa meillä onkaan edessä. Ja onneksi on kevyt teltta suojaksi. Ja koffit ja kondomit varalla.
Taivallus jatkuu.
Dome Karukosken Kielletyn hedelmän syytä kaikki vitu lepsotus petkele.