Mahdolliset hampunkasvattajat

Otavankadulla on kaupungin kerrostalossa ollut viime päivinä kunnon vilskettä. Ihme käryä keskellä yötä mikä tunkeutuu asuntoihinkin. Ja "kavereita" naapuriin menossa, tuskin sokeria lainaamaan. Hemmot potkii ovia rikki, jotta pääsis rappuun. Vitun pilven veikot. Antaisitte ees meidän muiden asua rauhassa!!!!!!! T.Poliisi.

6

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirotus virheitä. Pilven veikot?

    • Anonyymi

      Hei! Blokkasitte kirjoitukseni reilu vrk sitten. Minkähän takia? Noudattelin minua edeltävän viestin tyyliä ja tapaa. Mutta oli Bannattu! Ei mitään henkilökohtaisuuksia. Ilmoitin vain oikeista tapahtumista naapurissa! Tapahtumat eivät siitä muutu. Toivottavasti "ylläpitonne" päästää läpi tämän. Vai onko tarkoituksenanne suojella mahdollisia rikollisia? Tällä palstalla oon lukenut paljon pahenpiakin juttuja. Savonlinnasta tai muualta. Eikä näy bannauksia. Satun nyt vaan asumaan samassa Savonlinnan Vuokratalojen talossa kuin nämä, joita -ehkä- jostain epäillään. Ja samassa rapussa. Ilmoitan joka tapauksessa SAVUT- isännöitsijälle, jos teillä ei järki kulje. "Kiitos" bannista. Laatunne tunnetaan. Lihapiirakoiden laadusta saa vääntää vaikka mitä, jne., ja mitään ei tapahdu Sama koskee niin monta muuta aihetta..

      • Anonyymi

        Puhumattakaan siitä, että enää ei hyväksytä noita savonkielisiä kommentteja! Kyllä siivousrobotin pitäisi sentään sen verran kieliä osata! Terveisin savolainen älykkö.


    • Anonyymi

      Et oo kovin väärässä siinä mistä kirjoitat.

    • Anonyymi

      Tää pilvi on valitettavasti kohta ihan laillista. Yrittäkää kestää.

    • Anonyymi

      Häiriköinnistä ja epäilyistä tulee ilmoittaa poliisille,eli soittaa 112,tulevat mielellään verekseltään paikalle.eihän kenenkään tarvitse kotonaan kärsiä olosuhteista jotka rikkovat kotirauhaa,ja aiheuttavat jopa pelkoa.Jos virkavalta on kykenemätön tämän paisuneen huumeongelman hoitoon,täytyy kaupungin lakimiehen puuttua asiaan.Asukkaathan maksavat vuokraa asunnoistaan,ja käyvät töissä.Lisäksi alaikäiset lapset joutuvat pelkäämään näitä hörhöjä joita levittäytyy jo osaketaloihinkin,luullen että siellä on helpompi touhuta,mutta kattia kans.siellä on tarkkailun alla jos hiemankin poikkeaa talon totutuista tavoista.eli 112,pienikin häiriö voi olla syy soittaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1382
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      771
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      647
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe