Mahdolliset hampunkasvattajat

Otavankadulla on kaupungin kerrostalossa ollut viime päivinä kunnon vilskettä. Ihme käryä keskellä yötä mikä tunkeutuu asuntoihinkin. Ja "kavereita" naapuriin menossa, tuskin sokeria lainaamaan. Hemmot potkii ovia rikki, jotta pääsis rappuun. Vitun pilven veikot. Antaisitte ees meidän muiden asua rauhassa!!!!!!! T.Poliisi.

6

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirotus virheitä. Pilven veikot?

    • Anonyymi

      Hei! Blokkasitte kirjoitukseni reilu vrk sitten. Minkähän takia? Noudattelin minua edeltävän viestin tyyliä ja tapaa. Mutta oli Bannattu! Ei mitään henkilökohtaisuuksia. Ilmoitin vain oikeista tapahtumista naapurissa! Tapahtumat eivät siitä muutu. Toivottavasti "ylläpitonne" päästää läpi tämän. Vai onko tarkoituksenanne suojella mahdollisia rikollisia? Tällä palstalla oon lukenut paljon pahenpiakin juttuja. Savonlinnasta tai muualta. Eikä näy bannauksia. Satun nyt vaan asumaan samassa Savonlinnan Vuokratalojen talossa kuin nämä, joita -ehkä- jostain epäillään. Ja samassa rapussa. Ilmoitan joka tapauksessa SAVUT- isännöitsijälle, jos teillä ei järki kulje. "Kiitos" bannista. Laatunne tunnetaan. Lihapiirakoiden laadusta saa vääntää vaikka mitä, jne., ja mitään ei tapahdu Sama koskee niin monta muuta aihetta..

      • Anonyymi

        Puhumattakaan siitä, että enää ei hyväksytä noita savonkielisiä kommentteja! Kyllä siivousrobotin pitäisi sentään sen verran kieliä osata! Terveisin savolainen älykkö.


    • Anonyymi

      Et oo kovin väärässä siinä mistä kirjoitat.

    • Anonyymi

      Tää pilvi on valitettavasti kohta ihan laillista. Yrittäkää kestää.

    • Anonyymi

      Häiriköinnistä ja epäilyistä tulee ilmoittaa poliisille,eli soittaa 112,tulevat mielellään verekseltään paikalle.eihän kenenkään tarvitse kotonaan kärsiä olosuhteista jotka rikkovat kotirauhaa,ja aiheuttavat jopa pelkoa.Jos virkavalta on kykenemätön tämän paisuneen huumeongelman hoitoon,täytyy kaupungin lakimiehen puuttua asiaan.Asukkaathan maksavat vuokraa asunnoistaan,ja käyvät töissä.Lisäksi alaikäiset lapset joutuvat pelkäämään näitä hörhöjä joita levittäytyy jo osaketaloihinkin,luullen että siellä on helpompi touhuta,mutta kattia kans.siellä on tarkkailun alla jos hiemankin poikkeaa talon totutuista tavoista.eli 112,pienikin häiriö voi olla syy soittaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3533
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2154
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1819
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1579
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      14
      1488
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1225
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      86
      1174
    Aihe