Antti Rinne on täydellisessä TALUTUSNUORASSA RKP:n hihnassa

Anonyymi

nyt jännitetään mitä tuleman pitää. Sitä saa mitä tilaa.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      RKP osaa nämä hommat. On aina osannut.

    • Anonyymi

      Kyllä raha toimii "neuvottelijana" näin se menee.......työläiset on unohdettu ajat sitten.

      • Anonyymi

        Takavuosina saattoi ärkko -waltsu tokaista aivan muina miehinä suorassa televisiolähetyksessä hänellä on jygä taskussaan eikä se aiheuttanut mitään sen kummempaa mediakohua aivan kuin kaikki olisivat tietäneet muutenkin


    • Anonyymi

      Näkeehän se sokea ERKKIKIN missä mennään,Nyt sitten ärhäkkä oppositiopolitiikka ja sitten SUPER jytky. Odottavan aika on PITKÄ mutta lopussa KIITOS seisoo. Eläkää vaan sitä SOINII tehkö ??!!

    • Anonyymi

      LIITTO on tehty jo ennen vaaleja ....harmi demokratie ei toteudu.

      • Anonyymi

        Olisiko syytä muistuttaa tässä käytiin juuri vaalit


    • Halla-aho on mennyt rinteen ohi heilahtaen. SDP:n ja RKP:n allianssi sataa persujen pussiin.
      Antti Rinteelle voi lähettää virtuaalisen ruusupuskan kiitokseksi EU-vaalien valtavasta voitosta. Persut saavat yli 5 meppiä. Kiitos Antti koita kestää vaaleihin saakka.

    • Anonyymi

      Oikein kateeksi käy tuota RKP:tä kun se voi tehdä ihan mitä tahansa oppositiossa tai hallituksessa eikä kannatus muutu koska sehän riippuu vain ruotsinkielisten osuudesta suomessa.

      RKP on myös "loistava" apupuolue oikeisto tai vasemmisto hallitukselle sillä se antaa täyden tuen hallitusohjelmalle kunhan saa takuut siitä että ruotsin kielen asemaan ei kosketa heikentävässä mielessä!

    • Antti Rinne sai SDP:n kannatuksen romahtamaan nopeammin kuin oppi sanomaan, mikä on istumajärjestys ruotsiksi. Antista tuli hetkessä taakka puolueelle, koska ilman kansan tukea ei maata voi hallita. Perussuomalaisten tölviminen maksoi Sipilälle poliittisen uran. Rinne ei enää nouse!
      Hän pääsee samalle poliittiselle hautausmaalle, mistä löytyy Timo Soini, Carl Haglund ja Siniset.

    • Anonyymi

      SDP ei ole ollut vuosikymmeniin SUORITTAVAN työvoiman EDUSTAJA.....taitaa pakkoruotsitus olla lähinnä sydäntä ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      101
      5237
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      55
      3903
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3438
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      80
      2479
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1919
    6. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      396
      1780
    7. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1601
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      41
      1582
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      17
      1545
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      39
      1425
    Aihe