Jeps. Lauantaina jälleen Hämeenlinnan pysäköinti unessa. Mitkä mittavat tulot keskustasta mutta ei lauantainahan saa pysäköidä ruutuihin ILMAISEKSI. Ei näin voi jatkua. Ei näin holtiton taloudenpito vaan voi enää jatkua. On talouskuralla eikä napata sadantuhannen euron iltaa himaan. Ei oo todellista.
Finaalipäivän Menetetyt pysäköintitulot
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pysäköinti on nykyään Hämeenlinnan pääelinkeino, joten todellakin kummallista touhua. Vähän kun Prismassa olisi kaikki ilmaista yhden päivän. Ei bisnestä tälläin tehdä.
- Anonyymi
Ottaako koville kun pysäköinti maksaa? Jos ei ole varaa auton kuluihin kannattaa romu myydä ja hankkia terveellinen polkupyörä. Kunto nousee ja samalla tulee itutus laskemaan.
- Anonyymi
Autoilijoiden osuus maksullisen pysäköinnin maksamisesta on marginaalinen.
- Anonyymi
Aivan oikein. Autoilijan osuus ei ole ollenkaan kohtuuton vaan pieni.
- Anonyymi
Asia voitaisiin toki ratkaista helpostikin. Kyllähän koneelta näkee kellä on auto. Siihen sitten vaan lasketaan heidän kesken parkkitalojen kulut ja velanlyhennykset ja enter pysäköintivero lähtee. Kyllä parkkitalot sitten kelpaa kun joutuu niistä ensin maksamaan pienen maksun.
- Anonyymi
Persut keksii valittamista vaikka tikulla kaivaen, kuten tästäkin finaalipäivästä.
- Anonyymi
Taitavat ennemminkin olla vihervasemmiston feminatsit asialla...
- Anonyymi
Todella törkeää huolimattomuutta ja välinpitämättömyyttä pysäköinnistä vastaavilta tahoilta. Koko lauantaiksi ja sunnuntaiksi olisi aivan hyvin voinut helposti huputtaa pysäköinnin lisäkilvet ja ottaa helpot massit keskustaan pyrkijöiltä. Jo yksistään pysäköintivirhemaksuilla olisi varmaan katettu yksi Jarmon kuukausipalkka. Jos on varaa autoilla ja tulla keskustaan juhlimaan HPK:n Suomen Mestaruutta niin luulisi olevan myös varaa maksaa pysäköinnistä myös lauantai iltaisin ja sunnuntaisinkin.
- Anonyymi
Niin sitä persut taas kuvittelee, kun ei muuta valittamista keksi. Haistakaa...
- Anonyymi
Kyllä minä niin mieleni pahoitin! Pitääkö kaiken aina muuttua! Oi luoja, ota minut jo pois täältä!
- Anonyymi
Pahoitin niin ja muuta taas tänäänkin Poriin
- Anonyymi
Hehheh olisi luullut että nyt Kaivopark tekisi elämänsä tilin mutta ei eipä riitä kaupungin autokanta vaan edelleen kadunvarsilla loisittiin ja aivan tarpeeton mulkkuidioottien rakentama laitos Kaivopark loisti tyhjyyttä, tyhjyyttä sitä se on. Ja me maksamme nämä idioottimaiset hankkeet.
- Anonyymi
Minä koitin kerran sinne mennä mutta oli puomi edessä. Ja jotain hinnastoja että pitää maksaa. En ymmärrä, olen jo kertaalleen veroilla sitä maksanut. Täytyykö se maksaa toiseenkin kertaan? Aikamoisen pokerin vaatii rakennuttaa toisen rahalla jotain ja pyytää sitten vielä maksua. Ajatelkaas jos rakennuttaisi omakotitalon, maksaisi sen ja sitten vielä aina kun tulee ovesta ulos pitäisi maksaa vitonen jollekin, kuulostaa nerokkaalta.
- Anonyymi
Jos ei ole varaa auton kuluihin kannattaa romu myydä pois ja ostaa terveellinen polkupyörä. Se on melkein ilmainen
- Anonyymi
Elenia areenan parkkipaikka on ilmainen? HÖPÖHÖPÖ. Minkä ihmeen takia se sitä olisi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283067No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760