YLE jutussaan kehtaa ihmetellä, kun Trump aivan oikein syyttää Facebookia ja Twitteriä poliittisesti puolueellisesta moderoinista. Nuo somealustat ovat bannanneet VAIN oikeistolaisia kirjoittajia, mutta äärivasemmisto saa rauhassa jatkaa vihapuheitaan.
YLE kauhistelee Trumpin somelausuntoa!?
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Olen lukenut monen länsimaisen kirjoittajan lausuvan, että on suoranainen KUNNIA-ASIA saada kielto noihin somealustoihin. Se näet kertoo ihmisen rehellisyydestä ja totuudellisuudesta.
- Anonyymi
Somesta ja internetistä yleensä pyritään tekemään "vasemmistoliberaalien" eli kulttuurimarxistien hallitsema ja valvoma media.
- Anonyymi
Minä kauhistelen Yleä. Voi kun joku tekisi niille jotakin.
- Anonyymi
Samoin kauhistellaan me muutkin Pietarissa.
- Anonyymi
Siis logiikkasi? Mitä tekemistä Trumpilla on Pietarin kanssa????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis logiikkasi? Mitä tekemistä Trumpilla on Pietarin kanssa????
Trump on Pietarin valitsema.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump on Pietarin valitsema.
USA:n presidentti on saanut työttömyyden melkein kokonaan poistetuksi ja USA:n talous kasvaa kohisten, eikä täällä nämä viherkommarit sille mahda yhtään mitään. Näillä viherkommareilla on sitten onneton järjenjuoksu, kun muka USA:n presidentin olisi valinneet Venäläiset silloin tuokin vedarien kunkkukin on kotoisin Siperiasta jokin molokki, kun on muutenkin pirun kusipää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse894694Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133872Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1913723Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.732123Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301192
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1551147- 531055
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924