Englannin kuninkaallisten taannoinen makuuhuoneiloittelu on nyt saanut päätöksensä:
Rahvas sai jälleen uuden tulokkaan elätettäväkseen!
Pullea poikalapsi pullahti markkinoille heti aamukuuden aikoihin ja koko kansakunta on innoissaan.
Melkein nelikiloinen monarkki saa ilmeisesti osakseen maailman mielenkiinnon ja onnellinen isäntäväki valmistautuu jo varmasti tuleviin juhlahumputteluihin
suurella innolla.
Vanhan kaavan mukaisesti suoritettavat seremoniat menevät totutusti kansan piikkiin, kaikilla on niin mukavaa, työttömyys ja syrjäytetyt siirretään taka-alalle ja pikku-prinssille avataan määräaikaistili, jonne ihastuneet kansalaiset saavat syöttää viimeisetkin roposensa, jotta tulokas ei joudu leipäjonon jatkoksi linnanpihalle.
Huraa! Huraa! Huraa!
Kauan eläköön demokratia ja tasa-arvo ihmisten kesken!
Meghanin ja Harryn sänkypaini tuotti tulosta
9
54
Vastaukset
"Anonyymi"
Totta.
Kuninkaallisuuden hyväksyminen, joissain tapauksissa historian kunnioittaminen.
Maksaa kansalle.
Kansalle, joka maksaa kulut ilo-mielin.
Samalla tavalla maksamme myös me Suomalaiset johtajiemme menot ja tulot.
Geeni-vammaisesta, Lytty-naamaisesta Koirasta alkaen.
H.- Anonyymi
Vielä kun saisimme Elisabethin hautaan samaan aikaan kun on ristiäiset, sekä samalle illalle brexit eron, olisi juhlat triplat.
- Anonyymi
Sänkypaini. Siitähän me ollaan tulos, jokainen. Kuka milläkin lailla elätettävänä. Niinpä.
- Anonyymi
-ihan kaikenlaisia vuodatuksia kansalaisilta - suomlaisilla sanonta että vain verothan ne verta juovat. Nuoren parin elossa alkaa uusi vaihe - tavallinen vauva perheen arki onnea ja iloa heille kaikille !
- Anonyymi
Kun tämä uusi tulokas syntyi, niin kätilö nosti vauvan Harryn näkyville ja kysyi:
"Kumman näköinen?"
Prinssi tiiraili hetken aikaa ja virkkoi:
"Niin onkin. Mutta pääasia, että se on terve!" - Anonyymi
Harry joutui kiksautuskaressiin määräajaksi. Saa painia yksinään tyynyn kanssa. Hyvässä lykyssä tulee häätö makuuhuoneesta kun Meghan ihastuu liikaa vauvaansa.
- Anonyymi
Just näyttivät tv uutisissa pientä perhettä , vauva isänsä sylissä ja Meghanilla oli vielä jäljellä aika monta raskauskiloa kropassaan. Kerrankin kuuluisuus joka niitä ei turhaan peitellyt.
Ei kait se haittaa vaikka äiti ihastuisikin lapseensa. Mistäpä sitä tietää jos hän on se ensimäinen ja viimeinen lapsi häelle kun Meghanillakin alkaa olla sitä ikää, hänhän täyttää jo 38 tänä kesänä.
Hytinäx1- Anonyymi
Nimivalinta kuninkaallisen perheen jäsenelle, Archie, kuullostaa ihan stand up- koomikolta. Mutta äitihän onkin "tuontiminiä".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341982Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1771934Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3921822Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161258- 921133
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34990Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?693935- 95775
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15708- 32694