Kokoomus, Perussuomalaiset, RKP, Keskusta, KD, Vihreät, SDP, Vasemmistoliitto. Istumajärjestyksellä on merkitystä.
Oikea istumajärjestys eduskunnassa oikealta vasemmalle on seuraava
8
123
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedotan:
RKP on maamme patamustin eli ylivoimaisesti oikeistolaisin puolue. Missään muussa nykyaikaisessa demokratiassa ei ole enää kansanryhmä-puolueita, vaan aatteellisia yleispuolueita.
Mutta täässä svekokratiassa on rälssikansanosan etuilupuolue, joka istuu lähes aina vielä hallituksessa!?
RKP pitäisi laittaa istumaan koko salista ulos oikean seinän tuolle puolen, niin paikka olisi sopiva. - Anonyymi
Suomi-svekokratia.
RKP oli TAAS tuonkin muutoksen takana! Kun RKP jotain haluaa, niin se myös sen saa. Koska kaikkien perinteisten puolueiden johdot ovat RKP:n taskussa. Kiitos svekokorruption.
KD on suunnilleen saman kokoinen puolue kuin RKP. Mitä luulette, miten olisi muut puolueet reagoineet, jos KD olisi vaatinut istumajärjestyksen muutosta? ;-)
Niin. Ei tarvitse vastata, koska kysymys on retorinen.... - Anonyymi
Pitäisi olla todellisessa järjestyksessä ;
Rkp, Kokoomus, Kd, Keskusta, Perussuomalaiset,, Vihreät, SDP, Vasemmistoliitto.
- Istumajärjestyksellä on merkitystä, jos kertoo se asettelu jotain.
Ja Nykyinen järjestys ei ole totuuden mukainen ....
Mutta tällä uudella asettelulla tehtiin poltiikaa, näytettiin "kaapin paikkaa ".... - Anonyymi
Pitäisi olla ja pitäisi olla? Tässä se Persujen ongelma, että he eivät ymmärrä, että demokratiassa äänestetään. Tämä koskee myös istumajärjestystä. Diktatuurissa voi sitten määrätä, miten istutaan. Tai jos järjestetään huutoäänestys, kovimmalla äänellä paras paikka.
Jos nyt sillä missä istuu on merkitystä.- Anonyymi
Tiedotus typerykselle: Enemmistödiktatuuri EI ole demokratiaa!
Todellisessa demokratiassa ei tehdä päätöksiä yhtä osapuolta vastaan kuulematta sen näkemystä.
Persut huutelevat jatkuvasti sananvapauden perään mutta kun kaikki muut ovat sitä mieltä että Persut kuuluvat äärioikeistoon niin sitä pidetään kiusaamisena eikä sananvapauteen kuuluvana mielipiteenilmaisuna.
- Anonyymi
Jos kaverisi alkavat kutsua sinua perverssiksi idiootiksi, niin hyväksytkö sen?
Sehän on sitä sananvapautta ja demokratiaa eli enemmistö päättää!!! ;-) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos kaverisi alkavat kutsua sinua perverssiksi idiootiksi, niin hyväksytkö sen?
Sehän on sitä sananvapautta ja demokratiaa eli enemmistö päättää!!! ;-)"Jos kaverisi alkavat kutsua sinua perverssiksi idiootiksi, niin hyväksytkö sen?"
En hyväksy. Mutta minä en olekaan koskaan väittänyt että sananvapauden pitäisi olla rajaton ja mitä vain pitäisi saada sanoa.
Ongelmahan onkin juuri se että Persut kyllä vaativat että heidän pitää saada sananvapauden nimissä sanoa mitä vain mutta heihin itseensä ei saisi siltikään mitään sanomisia kohdistaa. Pakolaista pitäisi saada sanoa loiseksi mutta Perussuomalaisia ei saa sanoa äärioikeistolaiseksi. Missä logiikka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1454687SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763885Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712559SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262002Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201848Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461177Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49815- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725