Salattu, turvallinen ja anonyymi chat Untochat 30 julkaistu!!!

Anonyymi

Untochat 30 on Fedora Linux 30 pohjainen, customoituja softakomponentteja sisältävä chat infrastruktuuri. Se perustuu Tor-verkkoon, SELinuxiin ja muihin tietoturva- ja anonymiteettiratkaisuihin.

Viime kesänä elokuussa 2018 julkaisimme ensimmäisen, Fedora 28 pohjaisen version. Sen heikkoutena oli liian monimutkainen asennusproseduuri.

Nyt kun Fedora 30 on julkaistu, päivitimme Untochatin versioon 30. Mikä parasta, asennus on nyt yhtä helppoa kuin minkä tahansa Linux-jakelupaketin. Tarjolla on siis ISO-imagea, jonka pohjalta asennuksen voi tehdä kovalevylle.

Lisätietoa Untochat 30 julkaisusta:

https://kolttonen.fi/untochat/untochat/untochat.html

Hauskaa illanjatkoa kaikille!

0

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        386
        5779
      2. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        15
        1742
      3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

        eli himmeä pääkoppa? 🪚
        Ikävä
        106
        1001
      4. Moraaliköyhä S-ryhmä

        S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
        Tampere
        95
        914
      5. Asentajako putosi radiomastosta

        https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
        Tampere
        46
        872
      6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        52
        872
      7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        132
        872
      8. Miltä se tuntui

        Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
        Ikävä
        78
        861
      9. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        41
        833
      10. Haikeaa miten kaikki meni

        Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
        Ikävä
        56
        827
      Aihe