Hotelli Majestic

Moikka,
Olemme lähdössä kesäkuun lopussa Majesticiin, osaako joku kertoa vähän hotellin nykytilanteesta? Minkä ikäistä porukkaa siellä majailee, onko paljon suomalaisia?
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei! Olin viikon toukokuussa Majesticissa, oli muutamia suomalaisia. Periaatteessa yli 16-v hotelli, ja ainakin minun ollessani ei lapsia ollut, allas onkin aika pieni, joten lasten kanssa menisin itsekin muualle. Siisteys ok ainakin kuudennen kerroksen kulmahuoneessani, henkilökunta ihan mukavaa, aamupala ok vaikkakaan ei ihan niin monipuolinen kuin suurissa hotelleissa. Tykkäsin kyllä, sijaintihan on aivan ihanteellinen; rauhallisempaa kuin keskustassa, mutta kävelymatka sinne, satamaan ym, ja rannat lähellä.

Äänestä

Olen minäkin tuossa hotellissa majaillut. Siellä oli silloin suomalaisia, muita pohjoismaalaisia sekä hollantilaisia turisteja. Ko. hotellihan on sekä Aurinkomatkojen että Tjäreborgin listoilla.

Mukava allas-alue siellä on, jos tykkää auringonotosta, eikä se niin kaukana mistään ole. Kaikista Rohdoksen hotelleista on pieni kävelymatka jonnekin, mutta lyhyitä nuo matkat aina ovat. Ja lähistöllä on ravintoloita ja baareja riittämiin, jos ei jaksa kävellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moikka,
Olemme lähdössä kesäkuun lopussa Majesticiin, osaako joku kertoa vähän hotellin nykytilanteesta? Minkä ikäistä porukkaa siellä majailee, onko paljon suomalaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu