Tai itseasiassa kyse on koristeomenapuusta. Nyt kun oksat alkoi puskemaan lehtiä ja kukkanuppuja, ei lehtiä putkea kahteen oksaan, jotka nikotteli jo viime vuonna, jolloin typistin niitä sen kun sekatööreillä pystyin. Nyt puussa törröttää nuo pari paksumpaa oksaa rumentaen puuta ja tekisi mieli sahata torrakot runkoa myöten.
Kärsiikö niitä alkaa karsimaan kasvun tässä vaiheessa ?
Omenapuun leikkaus toukokuussa ?
Anonyymi
4
98
Vastaukset
- Anonyymi
Googlaamalla jo tietäisit
- Anonyymi
Sahaa tyvestä poikki, niin ei häiritse omenapuu sinua.
- Anonyymi
??? tehkää idiootit hyvä työ ihmiskunnalle ja hypätkää junan alle, teitä ei jää kukaan kaipaamaan !
- Anonyymi
Sinä yllytät rikokseen. Junaraiteilla liikkuminen on kielletty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot763621Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe332979- 772676
- 282644
- 192395
- 522272
- 561911
- 581746
- 151702
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111653