Monikemikaaliherkkyys on rankka myös terveille kollegoille. Sairas ei töissä kestänyt mitään. Jos oli pessyt tukan tai pessyt vauvansa kakan tai syönyt eilen kalaa tai ostanut uudet pikkupöksyt kaikki sai herkän ihmisen epätoivoon. Jopa se että tulin bussilla sai minut haisemaan bussintuolille. Minun olisi pitänyt käydä suihkussa työaikana koska ominaistuoksunukin ärsytti. Olin käynyt aamulla suihkussa. Olin kutonut Novitan langalla. Sekin haisi. Sairas käytti kolmanneksen työajasta haisteluun ja valitteluun. Hänellä ei ollut muuta elämänsisältöä. Hajut aiheutti hänelle invalidisoivia oireita.
Itse masennuin jatkuvasta haistelusta ja sen kuuntelusta. Lopulta muutin pois koko kunnasta. Sairas on siellä edelleen ja masentaa seuraajiani. Nyt hän on myös sähköverkko.
Moniherkkä
5
108
Vastaukset
- Anonyymi
okei?i
- Anonyymi
Miten hän sähköverkoksi muuttui?
- Anonyymi
Sähköherkkä on nyt siis. Puhelin muutti verkoksi.
Ap
- Anonyymi
Samaa ihmettelen kuin edellisetkin, onpa kauhea kohtalo muuttua sähköverkoksi.
Täällä yksi niistä maan hiljaisista, joka työpaikalla vaihtaa kokouksissa vaivihkaa istumapaikkaa kun joku hajuvesi- tai hiussuihkepilvi istahtaa viereen. Bussissa usein sama juttu. Jotkut siivousaineet ja pyykinpesuaineet tuntuvat salpaavan hengen. Eihän meistä altistuneista kukaan tahallaan niistä höngi..
Jos joku tietää miten saa keuhkot takaisin kuntoon homealtistuksen jälkeen niin kertokaa.
Ja ollaan iloisia ettei sentään olla muututtu sähköverkoiksi :-D- Anonyymi
Onhan näitä keinoja, joita voi kokeilla. Takeita ei voida antaa. Itse olen allerginen ja homeelle altistunut, ja käynyt energiahoidossa muista syistä. Kroonisen stressin purkuun lähinnä. Olen loppuikäni jotenkin herkistynyt, koska ääni käheytyy ja nenän limakalvot verestää jostain hajuista. On jännä, että lääkärit pystyy tuosta vaan toteamaan nämä jutut toiminnallisisiksi, kun ihminen ei edes tiedä miten hänet on alunperin rakennettu, ja mistä komponenteista. Jospa selvittäisivät nopeasti elämän synnyn tänne planeetalle ja miten ollaan vuorovaikutuksissa joihinkin kenttiin jne.
Tästä terapiasta on kerrottu mm. näin:
Bioresonanssiterapiaa voidaan käyttää useiden eri vaivojen hoidossa. Siitä on saatu apua erityisesti silloin kun kyseessä on lukuisten oireiden vyyhti; vatsa- ja suolisto-ongelmat, hengitystietulehdukset tai arkea haittaavien pikkuvaivojen kertyminen, kuten väsymys, turvotus, päänsärky, jäsenten kolotus jne. Bioresonanssiterapialla on saatu helpotusta myös allergioihin, ihottumiin ja homealtistukseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.202590Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant952474- 2021354
- 1211238
- 891228
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig2791141Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,18974Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211959Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �12937- 59873