Moniherkkä

Anonyymi

Monikemikaaliherkkyys on rankka myös terveille kollegoille. Sairas ei töissä kestänyt mitään. Jos oli pessyt tukan tai pessyt vauvansa kakan tai syönyt eilen kalaa tai ostanut uudet pikkupöksyt kaikki sai herkän ihmisen epätoivoon. Jopa se että tulin bussilla sai minut haisemaan bussintuolille. Minun olisi pitänyt käydä suihkussa työaikana koska ominaistuoksunukin ärsytti. Olin käynyt aamulla suihkussa. Olin kutonut Novitan langalla. Sekin haisi. Sairas käytti kolmanneksen työajasta haisteluun ja valitteluun. Hänellä ei ollut muuta elämänsisältöä. Hajut aiheutti hänelle invalidisoivia oireita.

Itse masennuin jatkuvasta haistelusta ja sen kuuntelusta. Lopulta muutin pois koko kunnasta. Sairas on siellä edelleen ja masentaa seuraajiani. Nyt hän on myös sähköverkko.

5

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      okei?i

    • Anonyymi

      Miten hän sähköverkoksi muuttui?

      • Anonyymi

        Sähköherkkä on nyt siis. Puhelin muutti verkoksi.

        Ap


    • Anonyymi

      Samaa ihmettelen kuin edellisetkin, onpa kauhea kohtalo muuttua sähköverkoksi.
      Täällä yksi niistä maan hiljaisista, joka työpaikalla vaihtaa kokouksissa vaivihkaa istumapaikkaa kun joku hajuvesi- tai hiussuihkepilvi istahtaa viereen. Bussissa usein sama juttu. Jotkut siivousaineet ja pyykinpesuaineet tuntuvat salpaavan hengen. Eihän meistä altistuneista kukaan tahallaan niistä höngi..
      Jos joku tietää miten saa keuhkot takaisin kuntoon homealtistuksen jälkeen niin kertokaa.
      Ja ollaan iloisia ettei sentään olla muututtu sähköverkoiksi :-D

      • Anonyymi

        Onhan näitä keinoja, joita voi kokeilla. Takeita ei voida antaa. Itse olen allerginen ja homeelle altistunut, ja käynyt energiahoidossa muista syistä. Kroonisen stressin purkuun lähinnä. Olen loppuikäni jotenkin herkistynyt, koska ääni käheytyy ja nenän limakalvot verestää jostain hajuista. On jännä, että lääkärit pystyy tuosta vaan toteamaan nämä jutut toiminnallisisiksi, kun ihminen ei edes tiedä miten hänet on alunperin rakennettu, ja mistä komponenteista. Jospa selvittäisivät nopeasti elämän synnyn tänne planeetalle ja miten ollaan vuorovaikutuksissa joihinkin kenttiin jne.

        Tästä terapiasta on kerrottu mm. näin:

        Bioresonanssiterapiaa voidaan käyttää useiden eri vaivojen hoidossa. Siitä on saatu apua erityisesti silloin kun kyseessä on lukuisten oireiden vyyhti; vatsa- ja suolisto-ongelmat, hengitystietulehdukset tai arkea haittaavien pikkuvaivojen kertyminen, kuten väsymys, turvotus, päänsärky, jäsenten kolotus jne. Bioresonanssiterapialla on saatu helpotusta myös allergioihin, ihottumiin ja homealtistukseen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      149
      11191
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5413
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      42
      4256
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2684
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      104
      1613
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      82
      1459
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe