Monelta jäi huomaamatta Terveystalon Attendokaupat. Terveystalo otti kokoomuspomoja johtoonsa. Se oli ennekointia Soteen. Onneksi koko Sote meni sellaisenaan mönkään. Hyvin valmistauduttu - ei onnistunut. Muistakaa kuitenkin, ettei Attendo hallinnoi kaikkea, vaan Terveystalo. Attendo saa vielä pitkään paskaa päälleen.
Terveystalon järjestelyt
9
174
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyinen hallitus määrää yksityisille terveysfirmoille voitontavoittelu kiellon.Tämä toteutetaan siten, että he joutuvat maksamaan hoitajille vähintäin samaa palkkaa kuin kunnat.
- Anonyymi
Voitot tehdään pelkästään säästämällä palkoissa ja henkilökunnan määrässä. No, pientä säästöä tulee myös siitä kun ei hankita kunnon välineitä esim. henkilönostureita tms. Siivouksessa - mikä on ensiarvoisen tärkeää - säästetään myös. Pitäisi olla myös niin, että yksityisillä olisi omat yksityiset lääkärit, eikä tk:n palveluita saisi käyttää.
- Anonyymi
Joo ja jos yksityinen saa voittoa, miksi pitää yritystä pystyssä. Tämä tarkoittaa sitä että moni yritys pistää pillit pussiin ja duunarit jää ilman töitä.
- Anonyymi
Ei voi mitään sitte. Se on liiketoiminnan miinuspuoli et voittoo ei aina tule. Siitä voi vetää johtopäätökset.
- Anonyymi
Kyllä julkisella puolella töitä riittää , tulkaa lopputilin saaneet sinne töihin , palkkakin on parempi ja maksaja varmempi . Ei sairaat ja vanhukset maailmasta lopu päinvastoin lisääntyvät ja hoitolaitoksia tarvitaan lisää . Ei ihmisten sairauksilla ja vanhuudella pidä kenenkään rahastaa eikä ryhtyä koronkiskuriksi sen kieltää jo Raamattukin ja rehellisten kansalaisten moraalinen käsitys yhteiskunnasta . Johan Jeesuskin aikanaan totesi " antakaa keisarille se mikä hänen on " mutta hän tarkoitti veroja ei koronkiskontaa ja voitontavoittelua toiste sairauksilla .
- Anonyymi
Terveystalo on tunnetusti rahanahneiden epäluotettavien lääkäreiden perustama yhtiö jonka tarkoitus on yksinomaan liikevoitto.
Terveystalon toiminta ei päivänvaloa kestä.- Anonyymi
Oikeassa olet.
- Anonyymi
Yksityisyydensuojaa rikkovat toimet vaietaan järjestelmällisesti vaikka näistä on selkeitä merkkejä niin terveydenhuollon kuin muidenkin luotettaviksi mainostettujen instituutioiden toimissa.
Jos esimerkiksi joku Sairausladon halpamainen suttura syyllistyisi yksityisyydensuojaa loukkaavaan rikokseen ja potilastietojen levittelyyn, tuota ei varmaan missään vaiheessa tuotaisi asianomaisen tietoon vaan pyrittäisiin salaamaan, koska ihmisarvo ei ole kaikille sama.- Anonyymi
Mikä on sen lääkärin nimi?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869