Olen saanut nauraa itseni kipeäksi kun vahingossa eksyin luvialaisten palstalle. Päivän piristys on toisilleen kyräilevien naapureiden seuranta. Mutta mitä kuuluu Luvian kylälle nyt?
Luvialaiset
10
170
Vastaukset
- Anonyymi
Mut tuo noi volvo oh parenpi kuh opeli,
- Anonyymi
Hyvää kuuluu, nyt on viety nuotiopaikatkin "veronmaksajilta" ja saunatkin on jumalauta maksullisia! Kaikki on täällä huonommin kuin e-joella, talvella ei jonkun kiusaks jäädytetty kaukaloa, ei laitettu valoja päälle ja tietkin on koko ajan tosi huonossa kunnossa.
Eli joo, hyvin menee kun saa valittaa kaikesta someen, mutta ei tule mieleen ottaa yhteyttä asioista päättäviin/tietäviin tahoihin. Useimmiten nämä valittajat tosin ovat muualta tulleita jotka ei edes maksa mitään veroja, valittaa vaan kaikesta. Mitään en tekis mutta mulle kuuluu silti kaikki! - Anonyymi
Kukahan säälittävä juoppo retku kärähti juopuneena ajosta, noita pissapäitä riittää.
Nimiä kehiin.- Anonyymi
Joko se Niemenkylän hajupommi olis otettu talteen?
- Anonyymi
Ei oo, valitettavasti liikkuu edelleen.
- Anonyymi
mitä kuuluu Miika Kulmalalle liikkuuko vielä "piireissä" vai jäikö itäsuomeen?
- Anonyymi
Kulmillahan se ottaa rusketusrajaa ja tekee santakakkuja ja kuoppia.
- Anonyymi
Satokauden päättäjäisiä vietetään joo ja raketit paukkuu... nuo vesipäät jotka noita ampuu ei ole muuta satoa kerännyt mitä äiti nokanalle laittaa. Järjetöntä paukuttelua päivänvalossa, varmaan komeita tähtisateita näkyy taivaalla.
- Anonyymi
Ahneella on paskanen loppu sanotaan, porukat lähtee pois eivät maksa sisäänpääsy maksua suuliin, miksi maksaa siittä että saa juoda kallista kaljaa.
- Anonyymi
Naama norsun*tulla kaverit saa pysyä pois jatkossakin, maksoi sisälle tai ei. Bändi oli huippu, kalja maksaa vähemmän kuin naapurissa ja suuli täynnä porukkaa!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741