Se on suomeen tulossa nyt ihan puhdasverinen punikkihallitus. Että tuho olisi täydellinen, on vahvuuteen lisätty myös tuhotehonsa näyttänyt KEPU.
On se tuo KEPU vaan melkoinen kameleontti, se muuntautuu kokoomuslaisesta vasemmistolaiseksi ihan sormia napsauttamalla. Luotettava sakki kun ei tiedä koskaan miten päin se takki on päällä.
Pitihän se tämäkin vielä nähdä
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tältä istumalta voin sanoa että syön lautaselta navetantakasta jos tuo hallitus kestää sen neljä vuotta kaatumatta!
- Anonyymi
Väliäkö sillä.Hautajaiset monella edessä soten jatkumisen takia.Albania toteutui Suomessa . Kalliiksi tuli mutta saipahan ahneet rahat joista haaveilivat ikänsä.Edustuksellinen demokratia jatkaa kukoistustaan. Kepulointia näköjään tarvitaan välttämättä .Syylliset jatkaa tuomareina.
- Anonyymi
Kuinkahan paljon tuleva hallitus pistää vanhuksia ennenaikaiseen hautaan sote sopassa. Nykyinen taisi päästä ennätysten kirjaan Esperi ja Attendo porukoiden avustuksella yksityistämällä ikäihmisten majoituksen ja "hoidon".
- Anonyymi
Aloittaja tuntee aika kehnosti Suomen hallitushistorian.
Kyllä tämän tasavallan elintason on nostanut maalaisliitto vasemmisto hallitukset.
Kokoomus olisi tehnyt banaani tasavallan jos olisivat saaneet hääriä sotien jälkeisinä vuosina.
Kekkosen sanonta kokoomukselle,kun pyysivät päästä hallituksee oli "hullujako te olette,ei ikinä"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648