Meillä on ollut reilut kolme vuotta Portugalilaiset kaksi Rafeiroa. Niistä voi sanoa vain myonteistä. Suojelevat läheisiään, eivät hauku turhaan, eivätkä muutenkaan ole äänekkäitä naapurien kiusaksi.
Reviiristään ovat tietoisia, vieraalla, koiralla tai ihmisellä ei ole asiaa ilman isännän lupaa. Koiras Rafeiro meinasi tehdä lopun Dobermannistamme, kun vahingossa pääsi aitaukseen. Kahden ison koiran tappelun erottaminen ei olekaan ihan helppoa, kun kumpikin niistä on hermostuneessa tilassa. Niin, Raffut elävät puolen hehtaarin aidatulla tontilla.
Narttukoira piti laittaa kiinni juoksulankaan, kun hyppäsi 1,5 metrin aidan yli toistuvasti ja säikytteli naapureita. Urospoikaa ei saisi aitauksestaan muuta kuin kantamalla.
Herttaisia, laittavat tassut olkapäälle ja katsovat silmiin ystävällisyydestä.
Rafeiro Alentejano
Anonyymi
3
144
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulla on vilkas mielikuvitus, voisi tulla vaikka lasten kirjojen kirjoittaja. Näkee ettet tiedä rafeirosta mitään, ehkä turistimatkalla Portugalissa olet nähnyt, muuten et.
do Alentejo- Anonyymi
Samaa mieltä ei tiedä mistä puhuu.
- Anonyymi
perustele.
miten tiedät enemmän, kuin niiden isäntä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088