Keskusta myi yrittäjät Vasemmistolle

Vasemmisto vie Keskustaa nyt 6-0
En kannata enää Keskustaa. Petyin pahasti ja olo on ns. kusetettu
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

PS on politiikan mersu ja kokoomus on politiikan mosse.

Äänestä

Joopa joo, persu itkee Halla-ahon menestystä hallitustunnusteluissa!! Ei voi mitään, jos ei pysty hallituspolitiikkaan, niin turha sitä on itkeä ja Keskustaa yrittää morkata vastuun yrittämisestä. Voi kun muut ovat niin pahoja ja huono, mutta me persut ollaan parhaita ja vielä kyllä näytetään mistä kana kusee ... samaa virttä Rinteen ilmoitettua hallitusneuvotteluihin lähtevät puolueet, joihin ei persut päässy. Persut ovat vain persuja ...

Äänestä
  • Kukahan se vielä viimeiseksi nauraa? Muutos on lähtenyt käyntiin ja paluuta ei enää ole. Pyhäjärvellä alkoi muutoksen tuulet puhaltaa, aivan kuin koko armaassa isänmaassmme. Suomi suomalaisille. Paluuta ei ole !

    Äänestä

onneksi meillä pjärvellä on jumiutunut keskustan banderolli ihan keskustassa yhen lasitalon seinään niin tiukasti ettei vaalihävikki sitä siitä hävitä, kertoo kaaikille muunmaan kansalaisille mitä täällä ollaan kaupunkiaan :) hyvä kepu ei se petä vaan iloitsee luhistumisen keskellä

Äänestä

Aloittajana sanon, että olen aina äänestänyt persuja enkä enää äänestä kepua.

Äänestä
  • En ole koko elämäni aikana, äänestänyt kepua, en siis nyt, en edelleenkään. EU - vaalit ovat turha farssi. Jää väliin koko shouw!

    Äänestä

Kepu pettää aina!!

Äänestä
  • Sipilä hinkuu edelleen isolle pallille. Pelkkää silmänlumetta koko tempoilu. Ukkoa lukee kuin aapista! Ei kai lehdistö usko noita, eipäs juupas, joko tai juttuja, tietysti muista puhumattakaan. Soronoo juttuja kaikki tyynni. Ei kepua hallitukseen. Orpo takaisin, sadaan joku tolkku takinkääntöihin.

    Äänestä

  • Sipilä kiekuu kuin kukko tunkiolla ja odottaa vain kielipitkällä, koska tipahtaa......

    Äänestä

Kokaiinin käyttö saa niiskuttamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vasemmisto vie Keskustaa nyt 6-0
En kannata enää Keskustaa. Petyin pahasti ja olo on ns. kusetettu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu