13-vuotiaan raiskauksesta tuomittu Rahmanin pitää maksaa tytölle 22 000 euroa kärsimyksistä, 7800euroa oikeuskuluja. Tuomitun omat oikeuskulut17 000euroa maksetaan valtion varoista. Neljä vuotta valtion täysihoidossa.
Mistä tämä tyttö saa rahansa kärsimyksistä ja psyykkisen tilan heikkenemisestä.
Mistä tämä tyttö saa rahansa kärsimyksistä ja psyykkisen tilan heikkenemisestä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ensimmäinen. tuomio,tulee vielä monta lisää samasta tapauksesta 👿👹
Sinun ja minun pitää maksaa kaikki tuo, siksi veroaste on niin rankka. Jos äänestit vasemmistoa tai vihreitä, noita haetaan Suomeen lisää kymmeniä tuhansia sinun myötävaikutuksella.
Onneksi äänestin perussuomalaisia, mutta se ei vähentäne vastuutani vasemmiston ja vihreiden aikaansaamasta maahanmuuto-tsunamista. Älkää unohtako myöskään demareita, kepua ja svärjeneitä.
Silloin kun tuomitulla ei ole pätäkkää eli arabian dirhameita saati euroja, korvaukset maksaa valtion rikosuhrirahasto, eli veronmaksajat.
Korvauksia ei makseta täysinä vaan soviteltuna esimerkiksi 12 000 - 15 000.
No, onhan sekin pesämuna 13 vuotiaalle mutta henkisiä haavoja ei voi rahalla paikata.
Oikeudenkäyntikulut kallistuu valtion piikkiin täysimääräisinä eli 7800 17 000 joissa lienee mukana asianajokulutkin.