Kala haukko happea

Hei minulla on uusi 40L akvaario ostin yhden taistelu kalan ja yhden monnin. Kolmen viikon päästä taistelu kalani alkoi hakkoa happea yritin auttaa mutta seuraavana päivänä se kuoli. Olin ruokkinut sitä ja vaihtanut veden. jos joku voi kertoa onko minun akvaariossa vikaa niin kertokaa.
31056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarvitaan enemmän tietoja, millainen kalusto akvaariossa on, ph arvot yms.

Äänestä
  • Tankissa on fluval 2 plus filtteri ja lämmitin

    Äänestä

Ph arvot? Kypsytitko akvaariota tarpeeksi ennen kalojen hankintaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei minulla on uusi 40L akvaario ostin yhden taistelu kalan ja yhden monnin. Kolmen viikon päästä taistelu kalani alkoi hakkoa happea yritin auttaa mutta seuraavana päivänä se kuoli. Olin ruokkinut sitä ja vaihtanut veden. jos joku voi kertoa onko minun akvaariossa vikaa niin kertokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu