Ulkoilija_äiti

Anonyymi

Joka lapsesi kanssa ulkoilet Kyyniönlahden puruilla. Libero-vaipat eivät kuulu luontoon. Ei myöskään käsipyyhe jota käytit hoitoalustana. Hae omasi pois tai palautan ne postilaatikkoon. Olet tunnistettu kolmannesta lenkkeilijästä. Frisbeen viskojat voi myös ottaa tyhjät kaljatölkit mukaan. Kevyempiä tyhjinä.

4

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin tärkeä viesti aletonttia ja Lopelle muuttamista harkitseville, kyyläys- ja kyttäysrinki kyllä toimii.

      • Anonyymi

        Todella tärkeä, kyllä. Todella välinpitämätöntä käytöstä heitellä muovivaippoja ja pyyhkeitä luontoon. Viiime kesänä keräsin pois kymmeniä kaljatölkkejä, tupakka-askeja, karkkipusseja ym. jätettä frisbeegolf reittien varrelta Isokorkealla. Monet näistä jätteistä oli kymmenien metrien sisällä roskapöntöistä. Näin ympäristöstä välittäviä kuntalaisia täälä on, tervetuloa roskaisille kuntopoluille Lopelle.


      • Anonyymi

        Frisbeegolfrata tuo aina roskaamista mukanaan. Sen sitä kuntaan järjestäneet ovat tienneet ja ovat vastuussa alueen siisteydestä. Älä kerää vaan kuvaa ja lähetä kuvat Iltalehteen jos haluat muutosta.


      • Anonyymi

        Ei iltalehti tuo muutosta. Kunta on osuutensa tehnyt tuomalla roska-astiat. Loppu on kiinni roskaajista. Ei frsbeegolfradalla sen puuhanaista ole näkyny. Sai sillä taas mielestään yhden sulan hattuunsa ja pärstän paikallislehteen. Siivoan niitä roskia luonnon hyväksi ja että muilla ja itsellä olisi mukava ulkoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2712
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      341
      2445
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2124
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1856
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1579
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1450
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1419
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1375
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1166
    Aihe