Ulkoilija_äiti

Anonyymi

Joka lapsesi kanssa ulkoilet Kyyniönlahden puruilla. Libero-vaipat eivät kuulu luontoon. Ei myöskään käsipyyhe jota käytit hoitoalustana. Hae omasi pois tai palautan ne postilaatikkoon. Olet tunnistettu kolmannesta lenkkeilijästä. Frisbeen viskojat voi myös ottaa tyhjät kaljatölkit mukaan. Kevyempiä tyhjinä.

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin tärkeä viesti aletonttia ja Lopelle muuttamista harkitseville, kyyläys- ja kyttäysrinki kyllä toimii.

      • Anonyymi

        Todella tärkeä, kyllä. Todella välinpitämätöntä käytöstä heitellä muovivaippoja ja pyyhkeitä luontoon. Viiime kesänä keräsin pois kymmeniä kaljatölkkejä, tupakka-askeja, karkkipusseja ym. jätettä frisbeegolf reittien varrelta Isokorkealla. Monet näistä jätteistä oli kymmenien metrien sisällä roskapöntöistä. Näin ympäristöstä välittäviä kuntalaisia täälä on, tervetuloa roskaisille kuntopoluille Lopelle.


      • Anonyymi

        Frisbeegolfrata tuo aina roskaamista mukanaan. Sen sitä kuntaan järjestäneet ovat tienneet ja ovat vastuussa alueen siisteydestä. Älä kerää vaan kuvaa ja lähetä kuvat Iltalehteen jos haluat muutosta.


      • Anonyymi

        Ei iltalehti tuo muutosta. Kunta on osuutensa tehnyt tuomalla roska-astiat. Loppu on kiinni roskaajista. Ei frsbeegolfradalla sen puuhanaista ole näkyny. Sai sillä taas mielestään yhden sulan hattuunsa ja pärstän paikallislehteen. Siivoan niitä roskia luonnon hyväksi ja että muilla ja itsellä olisi mukava ulkoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe