ak
Keuhkoputket saa parempaan kuntoon porkkanalla. Syö 5 porkkanaa joka päivä. Myös pelkkä beetekaroteeni auttaa: 5mg useampia kertoja päivässa, yksittäistä annosta ei saa ylittää, sillä muuten siitä on haittaa. Se on ilmeisesti liian yksipuolista (tarvittaisiin lisäksi myös esim. alfakaroteenia ja muita antioksidantteja). Porkkanoita voi syödä vapaasti enemmänkin. Niissä on kaikkea sopivassa suhteessa. Myös höyryhengitys esim. eucalyptuksella voi auttaa.
Elimistöä pitää vahvistaa magnesiumilla (2x300mg/pv , mg-malate parasta), D-vitamiinilla (100µg/pv), C-vitamiinilla (3x1000mg/pv), B-vitamiineilla ja monivitamiinilla, jodia (150µg/pv), E-EPA:aa 1500mg/pv.
Homeopaattiiset Nat.mur ja Sulphur auttavat kemikaaliyliherkkyyteen (MCS).
Maitohappobakteerit auttavat kyllä, kunhan valmisteiden toimivuudesta olisi takuita. Jotkut vaatii kylmäsäilytyksen ja ketju on voinut katketa jossain vaiheessa. Parhaat ja varmimmin toimivat taas ovat todella kalliita.
Jos keuhkoputkissa/keuhkoissa on oireita niin kannattaa kokeilla vetää esim. Acidophilus bakteerijauhetta suoraan hengityksen kautta keuhkoputkiin.
Eräältä ulkolaiselta sivustolta:
only way to kill mold and remove their toxins, is AMMONIA
--if you have MCS it's just adds to your bodies toxic load
--pour a 8 ounce cup of 3% clear ammonia into a warm bath and soak for 20 minutes. This saved my lungs which were coated in mold and mycotoxins, as well as killed some of the yeast in my skin and body from absorption and contact.
Washing all your clothing, sheets, towels and such in a cup of 3% clear ammonia is highly important since you release mycotoxins from your skin.
Baking soda kills mold on contact.
Homealtistusten jälkeen:
Detox-kuuri zeoliitillä (zeolite) puhdistaa kehoa ja auttaa moniin vaivoihin. Aluksi hyvin pienellä annoksella tai puhdistusreaktiot voivat olla vaikeita. Tulee aivosumua, päänsärkyä ja muuta pahaa oloa. Jopa kävely voi mennä hankalaksi. Pidemmät puhdistuskuurit kuitenkin palkitsevat. Olo paranee huomattavasti, mutta tietenkin homealtistuksista pitää päästä.
Jos koira/kissa menee huonoon kuntoon (jostain muustakin syystä) ja mikään ei tunnu auttavan, niin zeoliitti-kuuri niillekin, varovasti aloittaen.
Vaikka usein puhutaan viherjauheista niin ruoka-aineista esim. tavallinen sipuli valkosipulin lisäksi on myös puhdistavaa.
Keuhkoputket kuntoon
4
1019
Vastaukset
- Anonyymi
Yritän etsiä apua homealtistuksen ja kemikaaliyliherkkyyteen. Jo pari vuotta olen oireillut ja kärsinyt monista kemikaaleista.
”Homeopaattiiset Nat.mur ja Sulphur auttavat kemikaaliyliherkkyyteen (MCS).”
Olisin kiinnostunut kuulemaan jos joku on saanut avun noista. Tai jostain muusta? - Anonyymi
”Homealtistusten jälkeen:
Detox-kuuri zeoliitillä (zeolite) puhdistaa kehoa ja auttaa moniin vaivoihin. Aluksi hyvin pienellä annoksella tai puhdistusreaktiot voivat olla vaikeita. Tulee aivosumua, päänsärkyä ja muuta pahaa oloa. Jopa kävely voi mennä hankalaksi. Pidemmät puhdistuskuurit kuitenkin palkitsevat. Olo paranee huomattavasti, mutta tietenkin homealtistuksista pitää päästä.”
- Onko joku muu homealtistunut tuota kokeillut? Auttaako? Tiedän altistuneeni homeille, kuten Aspergillukselle useamman vuoden. Nyt haluaisin varmistaa että ei tulisi enempää vaivoja. - Anonyymi
Ville Valtonen ja muut aiheeseen perehtyneet suosittelevat myös meri-ilman hengittämistä.
- Anonyymi
Homeisia porkkanoita ei kannata syödä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site525890Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61030