Keuhkoputket kuntoon

Anonyymi

ak
Keuhkoputket saa parempaan kuntoon porkkanalla. Syö 5 porkkanaa joka päivä. Myös pelkkä beetekaroteeni auttaa: 5mg useampia kertoja päivässa, yksittäistä annosta ei saa ylittää, sillä muuten siitä on haittaa. Se on ilmeisesti liian yksipuolista (tarvittaisiin lisäksi myös esim. alfakaroteenia ja muita antioksidantteja). Porkkanoita voi syödä vapaasti enemmänkin. Niissä on kaikkea sopivassa suhteessa. Myös höyryhengitys esim. eucalyptuksella voi auttaa.

Elimistöä pitää vahvistaa magnesiumilla (2x300mg/pv , mg-malate parasta), D-vitamiinilla (100µg/pv), C-vitamiinilla (3x1000mg/pv), B-vitamiineilla ja monivitamiinilla, jodia (150µg/pv), E-EPA:aa 1500mg/pv.

Homeopaattiiset Nat.mur ja Sulphur auttavat kemikaaliyliherkkyyteen (MCS).

Maitohappobakteerit auttavat kyllä, kunhan valmisteiden toimivuudesta olisi takuita. Jotkut vaatii kylmäsäilytyksen ja ketju on voinut katketa jossain vaiheessa. Parhaat ja varmimmin toimivat taas ovat todella kalliita.

Jos keuhkoputkissa/keuhkoissa on oireita niin kannattaa kokeilla vetää esim. Acidophilus bakteerijauhetta suoraan hengityksen kautta keuhkoputkiin.

Eräältä ulkolaiselta sivustolta:

only way to kill mold and remove their toxins, is AMMONIA
--if you have MCS it's just adds to your bodies toxic load
--pour a 8 ounce cup of 3% clear ammonia into a warm bath and soak for 20 minutes. This saved my lungs which were coated in mold and mycotoxins, as well as killed some of the yeast in my skin and body from absorption and contact.

Washing all your clothing, sheets, towels and such in a cup of 3% clear ammonia is highly important since you release mycotoxins from your skin.

Baking soda kills mold on contact.

Homealtistusten jälkeen:
Detox-kuuri zeoliitillä (zeolite) puhdistaa kehoa ja auttaa moniin vaivoihin. Aluksi hyvin pienellä annoksella tai puhdistusreaktiot voivat olla vaikeita. Tulee aivosumua, päänsärkyä ja muuta pahaa oloa. Jopa kävely voi mennä hankalaksi. Pidemmät puhdistuskuurit kuitenkin palkitsevat. Olo paranee huomattavasti, mutta tietenkin homealtistuksista pitää päästä.
Jos koira/kissa menee huonoon kuntoon (jostain muustakin syystä) ja mikään ei tunnu auttavan, niin zeoliitti-kuuri niillekin, varovasti aloittaen.
Vaikka usein puhutaan viherjauheista niin ruoka-aineista esim. tavallinen sipuli valkosipulin lisäksi on myös puhdistavaa.

4

989

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yritän etsiä apua homealtistuksen ja kemikaaliyliherkkyyteen. Jo pari vuotta olen oireillut ja kärsinyt monista kemikaaleista.
      ”Homeopaattiiset Nat.mur ja Sulphur auttavat kemikaaliyliherkkyyteen (MCS).”
      Olisin kiinnostunut kuulemaan jos joku on saanut avun noista. Tai jostain muusta?

    • Anonyymi

      ”Homealtistusten jälkeen:
      Detox-kuuri zeoliitillä (zeolite) puhdistaa kehoa ja auttaa moniin vaivoihin. Aluksi hyvin pienellä annoksella tai puhdistusreaktiot voivat olla vaikeita. Tulee aivosumua, päänsärkyä ja muuta pahaa oloa. Jopa kävely voi mennä hankalaksi. Pidemmät puhdistuskuurit kuitenkin palkitsevat. Olo paranee huomattavasti, mutta tietenkin homealtistuksista pitää päästä.”

      - Onko joku muu homealtistunut tuota kokeillut? Auttaako? Tiedän altistuneeni homeille, kuten Aspergillukselle useamman vuoden. Nyt haluaisin varmistaa että ei tulisi enempää vaivoja.

    • Anonyymi

      Ville Valtonen ja muut aiheeseen perehtyneet suosittelevat myös meri-ilman hengittämistä.

    • Anonyymi

      Homeisia porkkanoita ei kannata syödä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      123
      4619
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3357
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3265
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2969
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      50
      2876
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2809
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2125
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2079
    Aihe