Kuin pahinta painajaisunta

Anonyymi

Luulin ensin että tämä on jotain aprillipilaa: Hannu Hoskonen on hallitusneuvotteluissa jäsenenä Hiilineutraali ja luonnon monimuotoisuuden turvaava Suomi -työryhmässä.

Mies joka ei ymmärrä ilmastonsuojelusta eikä metsän monimuotoisuudesta yhtään mitään! Joka on jämähtänyt niihin oppeihin, mitä metsäteknikko koulussa 1970-luvulla opetettiin.

Mutta kepuhan olikin koko ajan teatteriempimisestä huolimatta täysillä menossa hallitukseen. Täytyyhän sen päästä jakelemaan tukimiljardeja jättisellutehtaille, siksi sen oli pakko päästä hallitukseen! Eli metsät sileeksi kautta suomen vaan, ja jäämerenrata rakenteille, niin että kaiken saa luonnosta varmasti irti riivittyä.

7

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama homma! Ei ole valitettavasti aprillipilaa. Näinköhän neuvottelut edistyy kun Hoskonen ja vihreiden edustajat keskustelevat ilmastopolitiikasta.

      Missä vaiheessa muuten Hoskosen eduskuntaura edistyy? Neljännen kauden kansanedustajalle luulisi jo löytyvän vastuullisia tehtäviä mutta Hoskonen se vaan jatkaa rivimiehenä.

      • Anonyymi

        Hoskonen ei taida olla keskustan johdon kanssa semmosissa väleissä että vastuullisia tehtäviä löytyisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hoskonen ei taida olla keskustan johdon kanssa semmosissa väleissä että vastuullisia tehtäviä löytyisi.

        Eikä riitä kyvyt ja pätevyys.


      • Anonyymi

        Vaalikoneessa koulutustasoksi ilmoitettiin korkeakoulututkinto ?


      • Anonyymi

        Jäämeren rataa tarvitaan että saadaan Norjan lohta ja muitakin tarvikkeita pohjois-eteläsuunnassa EU:n alueelle ettei maantiet kuormitu liikaa.Varmaan pitää poronhoitoalueen kohdalla ruveta vaatimaan tullia.Ilmasto muuttuu mutta porot ei.


    • Anonyymi

      Voi taivas teitä.. Ja meitä..

    • Anonyymi

      Pitää olla sisäänpäinlämpiävä.Silloin on tarpeeksi hiilineutraali.Mitä muuten tarkoittaa "kunnianhimoiset tavoitteet"ilmastokeskustelussa ? Talouselämä perustuu joihinkin lainalaisuuksiin eikä suinkaan kaikkialla maailmassa ajatella kovin hiilineutraalisti koska ei tarvitse.Aurinkoa ja lämpöä riittää yllin kyllin sekä muita rikkauksia ja kulttuuria.Pelkona on että Suomesta tulee tahtomattaan eräänlainen "trokareiden"jakelukanavakeskus,läpikulkupaikka sekä länteen että itään.Odotellaan vain lähetyksiä jaettavaksi.Mitä se sitten enää meille kuuluu kun tavarat on jaettu että minne ne joutuivat ja kenen suihin ? Väliinputoaja siis puolin jos toisin."Kunnanhimoiset tavoitteet " voisi ohjata lentoliikenteen matkustajahintojen korotukseen.Lentäminen tulisi sallia vain siellä missä ei voi muulla tavalla kulkea esim.vuoristoissa ja valtamerillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2533
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2367
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      819
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      700
    8. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe