Vaalihäviön jälkeen tajunta palaa

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006100881.html

Joopa joo, Iltasanomatkin vihapuhuu.
PerSu-järjellä varusatettu kansa on tämän oivaltanut jo ennenkuin "vaari meni Amerikkaan sokiana metsätöihin#!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun ne ei voineet tukkia itse fatiman suuta, niin heittäytyivät empaattisiksi! Vihavasemmisto yrittää vaihteeksi tukea islamin rikosuhreja, solvaamisen ja suuntukkimisen sijasta. Yrittävät, suvakit hetken vaikuttaa lähes ihmisiltä. Onhan taas ennakkoäänestys lähestymässä. Ei heidän humanismiaan tule kuitenkaan todesta ottaa. Suvakit eivät ajattele sydämellä, vaan siitä n. puolimetriä alemmalla. Heistä ei uhreja saisi tekemälläkään, noista avuliaista vapaaehtoisista. Eräänlaisista "volunteereista", voisi sanoa.

Olen itse nuorempana ollut erilaisen, todella rankan väkivallan uhri. Asuin jonkin aikaa myös lähi-idässä, joten tunnen kyllä asian sieltäkin, ihan omienkin kokemusteni kautta. Siellä naisten pahoinpitely jo itsessään on kunnia, tekosyyt väkivaltaan löytyy aina. Eräs nuorimies löi minua lähes päivittäin, "koska mustelmat kasvoissa kaunistavat naista". Tällä tavoin hankittiin myös kaveripiirin kunnioitus. Kunniaväkivaltaa. Siedin sitä hammasta vihasta purren n. kuukauden ajan, kunnes kerran, keskellä jalkakäytävää, nolasin hänet "kaikkien nähden": lyöden mojovasti takaisin. Monikulttuurinen rakkaus päättyi siihen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006100881.html

Joopa joo, Iltasanomatkin vihapuhuu.
PerSu-järjellä varusatettu kansa on tämän oivaltanut jo ennenkuin "vaari meni Amerikkaan sokiana metsätöihin#!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu