On raukka koodannu taaa... mut nyt äitienpäivän aikaan tulee varmasti kakkuohjeita ja vinkkejä koristeluun. Onhan jassulla aina päävastuu tarjoilusta. Go jassu go!
Jasminin reseptit
63
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta ne lapselliset kakut koristeineen sopii äitienpäivään. Irtokarkit päälle ja puska tilliä voikkariin. Aamupalan kattauskin sopii, osaa niin tarkkaan laskea montako juuston siivua on jokaiselle... Menishän toi jos ois jassu viis vee.
- Anonyymi
Oi että jos instaan tulis uudet voikkarikuvat mutakakkujen tilalle. Voi zääs....?
- Anonyymi
Jännä nähdä mikä on juhlapäivän menuu.... kovia lihapullia kenties?
- Anonyymi
Kai jambokin jotain jämiä saa?
- Anonyymi
Osaa jassu tehdä sen yhden kuivakakunkin.
- Anonyymi
Ja sen kuivan mustikkapiirakan...
- Anonyymi
Entäs se sen pizza, onko siihen ohjetta? Punasipulia ainakin mut muuta?
- Anonyymi
Ollaan jännän äärellä. Huomiset tarjoilut on varmasti taas jaskan vastuulla 😀
- Anonyymi
Mistä tulee paras kasvisruoka? Paistijauhelihasta?
- Anonyymi
Onko zääs ikinä edes yrittäny tehdä mitään muuta kuin noita peruskoulun köksäntunnin juttuja?
- Anonyymi
Veikkaan että Jassu valmistaa sekä täytekakun että voileipäkakun äidilleen tänään.
- Anonyymi
Kax ns kakkua on kyl liikaa samalle päivälle kun ei ole jaskan oma synttäri. Ei toisille viitti silleen, oma napa - paras napa.
- Anonyymi
Taas se nähdään. Ensin oma naama. Se tärkein. Äiti sentään kuvassa takana :)
- Anonyymi
Se oliskin melkoisen vaikeeta Jassun ottaa kuva, kun seisoisi äitinsä takana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oliskin melkoisen vaikeeta Jassun ottaa kuva, kun seisoisi äitinsä takana.
Eikö äidistä voi ottaa ihan oman kuvan? Tai pyytää jotain kolmatta henkilöä kuvaajaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oliskin melkoisen vaikeeta Jassun ottaa kuva, kun seisoisi äitinsä takana.
Ei nuo dillet oo ees nähneet livenä kännykkäkameraa? Liekö eses kännykkää,,
- Anonyymi
Miten joku voi luulla olevansa hyvä leipuri kun tuotokset on tota tasoa? Heikkookin heikompaa...
- Anonyymi
Miksei äiti ja mummo ole opettanu jassulle mitään kodinhoidosta tai leipomisesta. Ei se osaa perusruokaakaan tehdä, reppana.
- Anonyymi
Jassu se jaksaa räksyttää... jaukkijassu...
- Anonyymi
"Jassu se jaksaa räksyttää... jaukkijassu.", ..ettet kuitenkin -- sinä? J.Mäntylällä taitaa olla parempaa tekemistä tuohon aikaan, youknow,
w?
- Anonyymi
Vintillä ei oo kiirusta, poski on kuvattu joten ehtii koodata...
- Anonyymi
Ettei vaan ois moppi jääny ilman kaakkua. Isovauva ei oi jaksanu
- Anonyymi
Tekeekö se muuta ku mutakakkua? Tomusokerikin pitäis laittaa just ennen tarjolle laittamista mut tää roiskasee nekin päälle heti kuvaa varten. Voi zääs...
- Anonyymi
Ne isipuolen synttärivoikkarit on jäätävät... tillit OMG
- Anonyymi
Ai kauheeta, sähän oot ihan selvännäkijä? Paitsi missä ihmeessä(some) olet moisia nähnyt? ,Laita hei linkkiä, että tietää varoa. ". tillit", mitä tarkoittaa, voitko selventää, toivoo hän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai kauheeta, sähän oot ihan selvännäkijä? Paitsi missä ihmeessä(some) olet moisia nähnyt? ,Laita hei linkkiä, että tietää varoa. ". tillit", mitä tarkoittaa, voitko selventää, toivoo hän.
Tilli on maustekasvi ja sitä käytetään myös koristeena. Jaska on ainoastaan heittää kakun päälle koko läjän sitä, muut asettelee ja laittaa sievästi hiukan sitä. Google voisi auttaa sua :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai kauheeta, sähän oot ihan selvännäkijä? Paitsi missä ihmeessä(some) olet moisia nähnyt? ,Laita hei linkkiä, että tietää varoa. ". tillit", mitä tarkoittaa, voitko selventää, toivoo hän.
Etkö ole koskaan kuullut, mitä on tilli? Jassun voileipäkakussa sitä oli kokonainen puska joka nurkassa😝
- Anonyymi
On ne jassun sämpylätkin aika pro... oisko sulla jassu ohjetta pläjäyttää? Voisit koodailla muutakin kuin mutakakkua poistoon 😁
- Anonyymi
Sillä ajalla mitä ite koodailet tänne ehtisit kyllä netistä kopioida vaikka tuhansia reseptejä.
- Anonyymi
Se pitää olla just se oikee #jassunsämpylät #homemade #niinmuah #kaikkiniinkehuu
Omalla ohjeellani saattais tulla liian meheviä. - Anonyymi
Entäs ne kalat! Niitä hehkutettiin ja piti syödä monta päivää! Mitä niistä tuli?
- Anonyymi
Jampan kalat katos ku tuhkat tuuleen. Oli ilmeisesti jonkun toisen kalasaalis, wopotiwoo!
- Anonyymi
Ettäkö jaska olis narrannu kaloilla? Ei kai zääs sellasta... eihän?
- Anonyymi
Kyllä Jarmo on nyt menettänyt ahkeran ja taitavan kodinhengettären! Jassu niin rakasti kotitöitä, sisustamista ja loihti niin upeita herkkuja tyylikkäine kattauksineen.
- Anonyymi
Kattaukset ennen kaikkea, aina niin varmalla tyylillä #eripari #laitansitämitäon #niinmuah
- Anonyymi
Eikö äitee saanu kakkua? Kuka on ollu vastuussa tarjoilusta? Ei vissiin jääny röökin jälkeen rahaa enää kakkuaineksiin.
- Anonyymi
Osaako jaska oikeesti yhtään mitään?
- Anonyymi
Meinasin ensin vastata, että osaa valehdella..Mutta asiaa tarkemmin mietittyäni huomaan, että sekään ei suju Jassurassulta, aina jää kiinni kun puhuu palturia.
- Anonyymi
Räksyttämisessä on hyvä. Ja röökin vedossa.
- Anonyymi
Kauhukokki. 28 poistettua totuutta sen safkoista kertoo kaiken.
- Anonyymi
Äiree näyttää kovin mietteliäältä. Onkos Jassulla vielä työpaikka ja uusin kaikista rakkain kuvioissa?
- Anonyymi
Ai ihanaa kun täällä on noita päteviä kommentoimaan kenenkään ilmeitä. Oi sä oot niin HYVÄ. Kannattaisiko sinun hankkiutua alalle, jossa tuossa on hyötyä, siis muualle kuin juorupalstalle? Ammattiko?????Tuskinpa, ja varmaan ymmärrät itsekin, eikö?
- Anonyymi
Osaako jassu ees perunoita keittää?
- Anonyymi
Miks sen pitäis osata? Nuorempi väki nykyihmisistä syö keitettyjä perunoita tietääkseni aika harvoin. Eikä meilläkään, ollaan eläke-ikäisiä, niitä syödä kovinkaan usein. Tällä viikollakaan ei vielä kertaakaan. Huushollin nuorten kanssa (hilkun yli kolmekymppisiä) laitetaan monesti yhdessä ruokaa, niin kerran tässä kevään aikana on keitetty uusia perunoita. Sitä edellisestä perunankeitosta on aikaa.
- Anonyymi
Ei se taida osata edes vettä keittää. Pohjaan palaa.
- Anonyymi
Ei osaa. Liian vaikea homma zääsille.
- Anonyymi
Mutakakku jassulta onnistuu, on niin sen tyyliin.
- Anonyymi
"Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta!"Tuskin Jassun pöperöillä voi ketään hurmata, niin on avuton "foodie".
- Anonyymi
41 viestiä poistettu sen kyrsistä. Voi jassu, sä et oo foodie, sä et vaan osaa. Ei se inttämällä muux muutu.
- Anonyymi
Eikö sinulle laitokseen kukaan tuo kotitekoisia leivonnaisia ym.? Älä nyt kuitenkaan pakahdu tuohon jo raivoisaksi muuttuneeseen kateuteesi:D
- Anonyymi
Saikohan äiree ollenkaan kakkua... edes kaupan marmorikakkua suoraan puolasta...
- Anonyymi
Jeee... viikonloppu. Nyt varmaan tulee herkuista kuvia ja ohjeita. Ettei vaan.... m...kakkua 👍
- Anonyymi
Pyydä jotakin laitosvierailijaa toimittamaan sinullekin kotitekoista mutakakkua. Ei tarvitsisi kadehtia raivoon asti:D
- Anonyymi
Ehkä nyt on rrrrraikkaan salaatin aika? Kasvikset on halpojakin.
- Anonyymi
Mutakakkutyttö on taas kovin kiukkuisena. Jatkuuko menkat aina vaan?
- Anonyymi
Voi jassu, kyllä sun touhus jo tiedetään. Koodiakoodia....
- Anonyymi
Missä timmi ja koulutettu??
- Anonyymi
Mitä! Eikö koko viikonloppuna MUTAKAKKUA?!
Ketjusta on poistettu 69 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa672591Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631702SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71660Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631545Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81528Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue251228Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.241071Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411032RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041012Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?78974