Tietäneeköhän kukaan miten pestautua miehistöksi purjeveneeseen välimerelle, karibialla tai minne vaan maailmalle? Tuntuu olevan aika vaikeata löytää mitään lähteitä asiasta. Pitäneekö vaan pakata kassi ja mennä suurista satamista kyselemään.
miehistöön ulkomaille
5
1212
Vastaukset
- Juha58
Kirjoitapa postiini ja laita yhteystietosi puh.no: niin keskustellaan asiasta niin saat ehkä jotain vinkkejä kun pari vuotta sitten tulin veneellä Välimereltä Suomeen 7 viikon matka.
[email protected] - mukaan
laitahan tyhteystietosi tohon Meillä on lähdössä vene reissuun loppukesästä.
- Nimetön
Tervehdys!
En ole keskustelun aloittaja mutta samalla asialla tällä sivustolla, olisin todella kiinnostunut kuulemaan lisää asiasta joten jos vain mahdollista niin...
[email protected]
Kiitos jo etukäteen!
Kalle
Riippuu mistä mihin mutta yksi suosittu crew-site löydät täältä:
http://www.7knots.com/
Millaiset kokemukset sinulla on? Mihin ja milloin matkalle? Mikä ikä? Maksva vai maksullinen gasti?- karibian karhu
Hei,
etsimme yhtä veneilyitaitoista lisägastia (mies) Karibian paluumaatkallemme nyt huhti-toukokuussa. Kyse Bermuda-Azorit-Eurooppa (miel. Kieliin asti) etapista.
Paattina Scanmar 33.
Ilmoitatko yhteystietosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot553550Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe322959- 282614
- 762554
- 182241
- 522232
- 561901
- 581716
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111613- 131525