Nettisivujen tekijöitä tule tekemään rahaa

Anonyymi

6

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Huomasin kyllä että kyseessä oli affiliate linkki. Suosittelemalla jonkun muun myymiä tuotteita ja/tai palveluita sivustollasi ja tienaat komission mikäli joku tilaa tuotteen siirryttyään verkkokauppaan sinun sivustosi kautta.

        Jos et halua antaa linkinlaatijalle etuuksia, mutta linkin palvelu kuitenkin kiinnostaa. Mene ja poista evästeet ennen kuin siirryt sivulle suoranlinkin kautta. Koska muussa tapauksessa asioimisesta saa hyödyn linkin laittaja vaikka asioisitkin muita reittejä käyttäen ensiviikolla.

        Rehti linkin laatija tekee selväksi mahdolliselle slikkaajalle, että kyseessä on kumppanuushyödyn tavoitteluun tähtäävä linkki.


    • Anonyymi

      Aikaisemmin täällä ei saanut julkaista mainoslinkkejä. Mutta säännöt on varmaan muuttuneet koska esimerkiksi datinginlife.com saa pitää 40 linkkiä ilmiannoista huolimatta.

      • Anonyymi

        Täytyy korjata, sanoin 40 linkkiä, mutta nyt ovat pudottaneet 30 linkkiin. Se oli pitkään tuossa 40:ssä linkissä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tämä ketju on affiliate mainoksia täynnä, on muutenkin Affiliate-markkinointi sääntöjen vastaista hankkia huijaamalla omalle tililleen slikkailuja. Linkeistä kuuluisi näkyä että kyseessä on Affiliate-markkinointi. ja että linkin asettajalle on rahallista hyötyä kun slikkaat linkkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      119
      3277
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      52
      2843
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2374
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1922
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      168
      1554
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1258
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1104
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      916
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      111
      888
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      146
      842
    Aihe