Nettisivujen tekijöitä tule tekemään rahaa

Anonyymi

6

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Huomasin kyllä että kyseessä oli affiliate linkki. Suosittelemalla jonkun muun myymiä tuotteita ja/tai palveluita sivustollasi ja tienaat komission mikäli joku tilaa tuotteen siirryttyään verkkokauppaan sinun sivustosi kautta.

        Jos et halua antaa linkinlaatijalle etuuksia, mutta linkin palvelu kuitenkin kiinnostaa. Mene ja poista evästeet ennen kuin siirryt sivulle suoranlinkin kautta. Koska muussa tapauksessa asioimisesta saa hyödyn linkin laittaja vaikka asioisitkin muita reittejä käyttäen ensiviikolla.

        Rehti linkin laatija tekee selväksi mahdolliselle slikkaajalle, että kyseessä on kumppanuushyödyn tavoitteluun tähtäävä linkki.


    • Anonyymi

      Aikaisemmin täällä ei saanut julkaista mainoslinkkejä. Mutta säännöt on varmaan muuttuneet koska esimerkiksi datinginlife.com saa pitää 40 linkkiä ilmiannoista huolimatta.

      • Anonyymi

        Täytyy korjata, sanoin 40 linkkiä, mutta nyt ovat pudottaneet 30 linkkiin. Se oli pitkään tuossa 40:ssä linkissä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tämä ketju on affiliate mainoksia täynnä, on muutenkin Affiliate-markkinointi sääntöjen vastaista hankkia huijaamalla omalle tililleen slikkailuja. Linkeistä kuuluisi näkyä että kyseessä on Affiliate-markkinointi. ja että linkin asettajalle on rahallista hyötyä kun slikkaat linkkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      272
      6688
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      234
      6258
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      42
      5662
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      155
      4991
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      32
      3806
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      195
      3729
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      132
      3457
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      37
      3151
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      4
      3150
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      333
      2799
    Aihe