Miksi rikollisjengit ajavat aina moottoripyörillä?

Mitä niin erikoista on moottoripyörissä? Miksei ole auto-, polkupyörä- tai vaikka potkulautajengejä?
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hohhoijaa ja taas.... mistähän sinulle löydettäisiin poikaystävä. Nyt hyviä ehdotuksia kehiin, olisko joku nikkeri, niitä kun on useammalla kansanedustajallakin, pekka haavisto voisi neuvoa mistä niitä saa.

Äänestä

Poliisille on saatava työrauha. Mikä vain rauha käy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä niin erikoista on moottoripyörissä? Miksei ole auto-, polkupyörä- tai vaikka potkulautajengejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu