Lapsettomien kova kohtelu

Anonyymi

Moni haluaisi saada oman lapsen, mutta se ei kaikille onnistu lääketieteellisistä syistä. Miltä lapsettomista kuulostaa aborttiväen retostelu, jossa lasta ei tunnusteta edes ihmiseksi ja jossa lapsien teilausta juhlitaan helpotuksena, joka vapauttaa "rasituksesta"?

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Miltä lapsettomista kuulostaa aborttiväen retostelu, jossa lasta ei tunnusteta edes ihmiseksi ja jossa lapsien teilausta juhlitaan helpotuksena, joka vapauttaa "rasituksesta"?"

      Niin ehkä ne lapsettomat, joita täällä ilkut, voi kertoa asiasta itse? Ehkä he vetää äitienpäivänä pimennysverhot eteen, kuten mielikuvissasi herkuttelit? "Nauttiiko kuoleman hiljaisuudesta jota lasten äänet ja elämän jatkuminen eivät häiritse?" (lainaus omasta kirjoituksestasi)

      • Anonyymi

        Hedelmättömyyden syy on aina lääketieteellinen. Abortti on lääketieteellinen toimenpide. Abortin jälkeinen hedelmättömyys on ääriharvinaista ja taustalla voi olla hoitovirhe. Hedelmättömyys voi johtua miehestä. Silloinhan sille kundille on oma nimitys, joka liittyy polttojätteeseen ja kanan tuotokseen. Arvoitus.


      • Montako lapsetontä täälläkin on niinkutsumastanne aborttiväestä?

        En minä ainakaan eikä käsittääkseni tieteilijäkään.

        En ole koskaan teilannut yhtään lasta enkä tunne ketään joka olisi niin tehnyt. En myöskään halveksi lapsettomia, olivat he sitä sitten omasta tahdostaan tai ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hedelmättömyyden syy on aina lääketieteellinen. Abortti on lääketieteellinen toimenpide. Abortin jälkeinen hedelmättömyys on ääriharvinaista ja taustalla voi olla hoitovirhe. Hedelmättömyys voi johtua miehestä. Silloinhan sille kundille on oma nimitys, joka liittyy polttojätteeseen ja kanan tuotokseen. Arvoitus.

        Hedelmättömyydelle ei läheskään aina löydy mitään selitystä. Se voi tulla, vaikka aiempi abortti olisi sujunut kuinka ns. oppikirjojen mukaan. Etenkin naisilla hedelmättömyyden riski lisääntyy ihan luonnostaankin iän myötä. Jokainen kaavinta jättää arpeutumia kohdun limakalvolle, mikä voi jatkossa vaikeuttaa alkioiden kiinnittymistä. Lääkkeellisestä tyhjennyksestä voi seurata esim. herkästi tulehdus, joka saattaa tukkia johtimet.

        "En ole koskaan teilannut yhtään lasta"

        Kovastihan sinä sitä täällä kuitenkin mainostat ja tyrkytät harkitsijoille.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      290
      5459
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      5026
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4146
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3840
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      41
      3458
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      88
      3116
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      69
      2972
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      40
      2154
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      44
      2081
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2078
    Aihe