Onko todellisia tietäjiä? Onko jokaisella aineella oma taajuus, ja voidaanko ne todella todeta kehosta ? Siksi biofysiikan osaajien mielipide kiinnostaa. Mutta myös kokemukset hoidosta. Tarvitsisin apua moniin vaivoihin.
Huutelijoita ei kaivata.
-vaivainen
Biofysiikasta ja bioresonanssihoidosta
6
457
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole aineilla varsinaisesti omia taajuuksia. Jos halutaan tietää jonkin näytteen sisältämät alkuaineet, voidaan näyte kyseisestä aineesta analysoida kaasukromatografilla (GC) tai massaspektrometrillä. Spektriviivat vastaavat kyllä sähkömagneettisen säteilyn tiettyjä aallonpituuksia ja siten taajuuksia, mutta tällaista lähestymistapaa ei tietääkseni käytetä sairauden toteamiseen tai hoidon suunnitteluun. Jos joku on kuollut myrkkyyn, vaikkapa arsenikkiin, voidaan kuolinsyyn tutkimuksessa löytää se mainituilla menetelmillä.
- Anonyymi
Oletko asiantuntija? Katso video Bioresonanssiterapia-mittauksessa raskasmetallit. En saa linkkiä laitettua tänne. Kiinnostaisi mihin tuo mittaus perustuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko asiantuntija? Katso video Bioresonanssiterapia-mittauksessa raskasmetallit. En saa linkkiä laitettua tänne. Kiinnostaisi mihin tuo mittaus perustuu.
Minulla on ylempi korkeakoulututkinto ja ymmärrän sähkömagneettisia kenttiä ja resonanssin käsitteen oikein hyvin. GC ja MS ovat tuttuja pääperiaatteiltaan harrastukseni kautta.
- Anonyymi
Lisäksi on NMR spektrometria
http://www.labrotek.com/tuotteet/nmr-spektrometrit/
ja AAS joilla voidaan tutkia näytteestä hyvin pieniä ainemääriä
resonanssitaajuuksien perusteella. Tuo bioresonanssimittaus tuntuu
kyllä oudolta. Lienee humpuukia?- Anonyymi
Kyllähän avaruuden tutkimuksessakin käytetääm spektrometriaa. Voidaan tutkia säteilyn taajuuksien perusteella mitä aineita on jonkun planeetan pinnalla.
MOT-ohjelma ja Teema-kanavan ruotsinkielinen Spotlight yksissätuumin mottasivat bioresonanssin maanrakoon tällä viikolla.
https://areena.yle.fi/1-4530615
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1478120KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237151Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521423311Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092824Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442358- 1261936
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261576Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457