SDP ja media suosivat rikollisia maahanmuuttajia

Anonyymi

Rasisti ja vaimonsa hakkaaja Hussein al-Taee oli ja ilmeisesti on vieläkin demareiden suursuosikki. Demarieliitti on häärinyt Husseinin ympärillä ja Hussein on valittu tietenkin eduskuntaan. Nyt näyttää kuitenkin siltä, että Husseinin olisi syytä erota eduskunnasta.

SDP:n maahanmuuttajarikollisia on enemmänkin. Joitakin vuosia sitten Oulussa jäi kiinni Seydou Kouanda omaan tyttäreensä sekaantumisesta. Kouanda nautti SDP:ssä suurta arvostusta. Hän oli muun muassa kuntavaaliehdokkaana ja SDP:n nimeämänä lautamiehenä Oulun käräjäoikeudessa useita vuosia.

Samaan aikaan kun Kouanda tuomitsi oululaisia rikoksista hän makasi lapsensa kanssa. Sukupuliyhteydet alkoivat tytön ollessa 9-vuotias ja päättyivät vasta kun tyttö synnytti isälleen kehitysvammaisen lapsen. Tätä ennen tyttärelle oli tehty useita abortteja. Oulun sosiaaliviranomaiset eivät kertoneet tytön ongelmaisesta tilanteesta poliisille, mikä saattoi johtua poliittisista syistä.

Syyriasta Suomeen muuttanut Rami Adham keräsi rahaa syyrialaisten lasten leluihin, mutta rahat menivät pääosin Adhamin omiin taskuihin. Demarit pyysivät Ramin heti puolueensa jäseneksi, ja Erkki Tuomiojakin innostui jäsenyydestä niin paljon, että meni puoluetoimistoon todistamaan jäsenyyssopimusta.

Demarit olivat niin innoissaan jäsenyydestä, etteivät he edes huomanneet tai halunneet huomata, että Adham oli saanut hiljattain vankeustuomion rikossarjasta, johon kuului veropetos, dopingrikos, huumausainerikos, kirjanpitorikos, kiristyksen yritys ja kaksi pahoinpitelyä. Sekään ei demareita haitannut, että Rami Adham piti yllä yhteyksiä Syyrian jihadistiterroristeihin.

Suomen media on osasyyllinen siihen, että edellä mainitut rikolliset ja huijarit saivat suosiota ja pääsivät vaikuttaviin asemiin. Jos media olisi hoitanut tehtävänsä, jokainen heistä kärynnyt ennen kuin kaikkein pahin pääsi tapahtumaan.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen valta- eli valhemedia on suomalaisvastainen ja ruotsinmielinen. Nehän ovat saman kolikon eri puolet.

      SDP on aina olut hyvin ruotsinmielinen ja suomalaisvastainen puolue. Koska se pitää Ruotsin SDP:tä emäpuoueenaan.

    • Anonyymi

      Eniten suomalaisvastainen puolue on vihreät. Siitä ei ole epäselvyyttä. Kaiken hysterian lisäksi ovatvtorppaamassa esim Kemin tehdasta. No se tulee sitten Ruotsiin. Klpailukykyiseen Ruotsiin, jolla itsenäinen valuutta ja keinnsa tarvittaessa. Vihreät siis sisäisen turvallisuuden suurin uhka, koska he haluavat tuhota teollisuuden ja työpaikat.

      • Anonyymi

        Pitää paikkansa. Vihreät on vaarallinen puolue Suomen tulevaisuudelle. Tosin Matti Vanhanenkin aiheuttinaikoinaan Suomelle miljoonien menetykset vastustamalla ydinvoiman rakentamista. Vanhanen onnistui hidastamaan hanketta useilla vuosilla. Tänä aikana puuttuva sähkö jouduttiin ostamaan Neuvostoliitosta/Venäjältä ja Ruotsista.


    • Anonyymi

      Hussein sai demarinaisilta vuoden Risto Reipas -palkinnon, joka on demarinaisten korkein vuotuinen palkinto hyvin käyttäytyville demarimiehille. Vuotta aikaisemmin kyseinen palkinto annettiin kissantappaja Mikkel Näkkäläjärvelle.

      • Anonyymi

        Kissojen rääkkääjä ja tappaja Mikkel Näkkäläjärvi pääsi melkein europarlamenttiin. Voi hyvinkin käydä niin, että hän pääsee sinne varasijalta. Risto Reipas palkittu Näkkäläjärvi olisi sopiba henkilö Brysseliin edustamaan Suomen demareita.


      • Anonyymi

        SDP:llä on korkeatasoisia miehiä, jotka ovat demarinaisten mieleen.


    • Anonyymi

      Mikä on se herrakaarti joka on ajanut demarit tähän tilaan Lipponen sen aloitti

      Ei 60-70 ja osin 80 luvilla harjoitettu tällaista demari politiikkaa

      • Anonyymi

        Kehitys kehittyy.


      • Anonyymi

        Muissa Pohjoismaissa (erityisesti Tanskassa) demarit ovat jo siirtyneet perustuslaillisten linjoille. Suomen demareista ei tähän muutokseen valitettavasti ole. Viherpiipertäjät ja vasemmistoliitto määrittelevät demareidenkin maahanmuuttopolitiikan.


    • Anonyymi

      Kiitos Hilla resilienssistä (Haho)
      Haho ei ole ennen johtanut edes ompeluseuraa (soinismi), miten nyt? Nämähän ovat kuitenkin henk. koht. asioita ja voi käydä näinkin. Monelta meinasi pumppu pettää kuunnellessa, Haho jatkaako vai ei? https://www.youtube.com/watch?v=DW2kLwFElwQ

    • Anonyymi

      Avauskirjoituksessa on edustava otos vihreiden ja vasemmiston sekä median suosimista maahanmuuttajista.

      • Anonyymi

        Joo Rinne pitäis lähettää opintomatkalle Tanskaan


    • Anonyymi

      Demareilla on aina ullut hinku maahanmuutajien perään. Jos jollekin paikkakunnalle muuttaa esim. joku afrikkalainen, SDP pyytää häntä heti kunnallisvaaliehdokkaakseen. Taustoja ei tarkisteta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1992
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      185
      1950
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      395
      1840
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      945
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      51
      704
    Aihe