Tarvitsen ulkopuolisten näkökulman ongelmaamme

Anonyymi

Eli olemme muutaman vuoden yhdessä ollut pari olemme puhuneet kimpoista. Naisella kokemusta toisten naisten kanssa olemisesta mutta ei kokenut omakseen tätä mutta tuntee kumminkin vetoa ja kiihottuu naisista ja haluaisi kokeilla olisiko se erilaista yhdessä. Ja parin kanssa sekstaillusta ollut puhetta jossa molemmille olisi jotain. Ja miestä kiihottaa transut ja haluaisi sellaisen mukaan kimppaan. Naista ei se haittaa ja on sanonutkin että haluaisi nähdä miehensä käyttävän transua saisihan hän itse siinä samalla 2 miestä. olemme tehneet yhteisen facebookin jossa alussa kirjoittelimme yhdessä mutta naisesta se alkoi tuntumaan liialta siellä olemiselta ja koki että seksielämässä oli ihan liikaa ulkopuolisia osapuolia ja lopetti facebookissa olemisen ja sanoikin miehelleen että ei halua olla siellä. Mies jatkoi siellä olemistaan ja siitä tuli riitaa kun nainen koki mustasukkasuutta kun mies oli liikaa siellä ja ainakun nainen oli pois mies oli siellä kirjottelemassa ja runkkaamassa. Nainen pahoitti mielensä tästä kun tiesi että mies vaan odottaa että pääsee sinne kirjottelemaan ja runkkaamaan. Nyt kun siitä oli mennyt aikaa ja koitettiin saaga välejämme kuntoon ja että voisimme avoimesti toteuttaa itseämme ja tehdä asioita yhdessä että päästäisi siitä riitelystä. Niin nainen pyysi salasanaa tähän yhteiseen facebookkiin mikä oli tehty mutta mies ei antanu sitä ja vetosi siihen että ei halua taas että alkaa riiteleminen ajasta millo siellä on oltu. Nainen olisi vain halunnut katsoa mitä siellä on ja naiselle tuli olo että onko miehellä jotain salattavaa siellä ja sanoikin sen miehelle. Eikä kumminkaan saanut salasanaa. Mutta sitten hän päätti vaihtaa salasanaa ja käydä katsomassa ettei siellä mitään salattavaa ole mutta huomaakin että mies on poistanu kaikki keskustelut vain pari keskustelua on jäänyt jossa on miesten kanssa jutellut mieltymyksestään transuihin ja kun nainen suuttuu ja sanoo siitä että ilmeisesti on ollut jotain salattavaa kun on poistanu kaikki keskustelut niin mies sanoo syyksi häpeävänsä ja sen takia että nainen ei näkisi aikoja nillon se on siellä ollut koska näistä ajoista on Ollut niin paljon riitaa. Ja siitä tilanne on nyt eskaloitunut siihen että ollaan koitettu puhua mikä on sallittua ja mikä ei ja mitä kumpiki halutaan kokeilla ja kun nainen on sanonut että naista,paria,transua kimppaan niin mies ei kuulemma haluakkaan emään ja se on naisen vika kun nainen vaan tekis kuulemma miehen mielen mukaan vaan kaikki ja nainen on nut pilannut kaikki asiat että me ei voida olla avoimia ja rehellisiä ja kokea yhdessä asioita. Ja kaikki alkoi nut vaan siitä että nainen suuttui siitä kun mies oli estäny sitä pääsemään katsomaan niitä keskusteluja facebookissa ja poistanu ne sitten.

Please antakaa sivullisen näkökulmasta jotain neuvoa tilanteeseen ja onko tämä oikeesti vaan naisen vika että olemme tässä tilanteessa.

2

60

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tilanne on toivoton. Nainen on mustasukkainen ja mies on on salannut osan toimistaan, jotta ei herättäisi mustasukkaisuutta. Seurauksena on naisen entistä suurempi tiedon tarve eli mustasukkaisuus.

      Ette koskaan voi olla kimppaseksissä herättämättä lisää mustasukkaisuutta. Paluutakaan entiseen rauhaan ei ole, koska epäluulo on jo syntynyt. Kuvitelma, että "puhuen avoimesti" asia selviäisi. Ei taatusti selviä. Vaikka puhuisikin avoimesti, ei toinen uskoisi, että se on kaikki. Jokainen puhuminen tulehduttaa tilannetta.

      Joko sovitte yhteisestä vaikenemisesta asiassa, eroatte tai kärsitte kohtuuttomasti.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      96
      1234
    2. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      101
      990
    3. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      61
      847
    4. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      821
    5. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      817
    6. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      126
      780
    7. Junaonnettomuus

      Kuka jäi junan alle?
      Haapajärvi
      3
      748
    8. mitä olet valehdellut

      kaivatullesi? kerro rehellisesti totuus
      Ikävä
      60
      616
    9. Naisen kimppuun lenkkipolulla

      Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant
      Kajaani
      41
      528
    10. Ei ole siitä kiinni

      Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa
      Ikävä
      33
      516
    Aihe