Tulisimme toisiamme vastaan? Vapautuneesti ja ilman pelkoa. Meillä ei ole muuta menetettävää kuin kasvomme.
Jospa tänään?
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Töissäkö me nähdään?
Ei mutta kohtaa sinä hänet töissä näin.
Sopii minulle. Eikä niitä kasvojakaan siinä loppujen lopuksi menetä. Asennekysymys.
Niinpä .
Toivottavasti hän ei odota. Oma fyysinen tila ei ihan paras. 1/2v - 1v menee.
Menee mihin? Se vuosi siis?
Menettää kasvot? En kyllä ymmärrä tuollaista ajatusmaailmaa.
Joillakin on pelissä paljon, toisilla vähemmän. Aina ei asiat ole helppoja.
se on vaikeaa kun ei osaa suhteeseen mennä oikean kanssa vaan vollaa suhteessa yhyyyyyy huluun toisen, en tätä minkä valitsin.
jospa lopettaisit jo
Juurikin näin! Tyhmyydellä ei vain näytä olevan rajaa!
No jos teillä tähän asti kaikki on mennyt päinvastoin niin miten se nyt sitten yhtäkkiä päälaelleen kaikki kääntyisi.
Mitäs siinä muuta kuin alat näyttämään mallia ja teet kuten tossa sanoit vai oliko pelkkää huuhaata.
Jep, asennetta pitää löytyä, ettei narahda kenenkään puolesta. Olisihan melko turhaa elää niin.
Tuo kävisi minulle.
Sano aika ja paikka
S
Ei ole kumpikaan osapuoli S
Kuka S kyselee?
Mies vai nainen?
Nainen
KukaS nainen ja mistä?
Tänään ?
Tänäänkin.
Oli vastassa samanlaisia viestejä kuin ennenkin.
Pelkkää mielipahaa.
Miksi kyselet joutavia, miksi et mene ja ole ystävällinen ja kiva etc, etc. Vapautuneesti ja hymyillen.
Ihmettelin hieman tätä mainintaa vapautuneisuudesta ja pelosta, mitä tekemistä niillä on asiassa ja etenkin tuolla kasvojen menettämisellä.?
Sitä voit miettiä. Elämäsi ilmeisesti helppo palapeli.
Osa ihmisistä osaa ja uskaltaa elää täysillä pelkäämättä , turha siitä kenellekään on alkaa vittuilemaan.
Mahtanee olla aniharvan ihmisen elämä helppo palapeli, aika lapsellinen mitätöinti asialliselle kommentille.
Kummallista kiukuttelua aloittajalta ketjussa, ei oikein osu yksiin aloituksen ajatusten kanssa.
Olisit vissiiin toivonut että se letukka ässä olisi viestiä saanut?
Perus horo se Satulisi on joten ammu pari laukausta ränniin ja potki eukko huumepiireihin jatkamaan narkkausta. 9 kuukauden päästä siemen on rännissä muhinut ja sieltä tulee suoraan huumevieroitukseen pentu rääkymään
Sivusta huomautan. Ihminen menee siihen suuntaan missä sen on hyvä olla, ei siihen missä on huono!
Omaan kokemukseen nojaten sanoisin, erittäin epätodennäköistä. Ei mahdotonta kuitenkaan.
Oletko poliitikko, vastauksesta päättelin.
Kylmä realisti.
Juu sopii mulle. Käykö vaik kaupassa?
Niin mielelläni ottaisin tällaisia viestejä vastaan häneltä. Voikun tietäisin, olenko hänen mielessään/ ajatuksissaan? Tykkään lauseestasi "vapautuneesti ja ilman pelkoa". Näin minä haluaisin hänet kohdata. En haluaisi luoda hänelle turhia paineita ja stressiä vaan enemmänkin helpottaa hänen oloa.
Ehkä ollaan vielä joskus valmiita kohtaamaan toisemme, haaveissaniko vain?