Satakunta, Kokemäki, PS, Laura, EU

Anonyymi

Kokemäki on Perussuomalaisia ja Keskustalaisia kannattava suomalaisten ihmisten kunta. Hyvä niin, täällä ei tarvitse salailla omia mielipiteitään. Valtakunnan tasolla on toisin, kokoomuslainen presidentti Sauli Niinistä sanoi pari vuotta sitten että, perussuomalaiset vihaavat häntä, siis minäkin joka vielä edellisissä presidentinvaaleissa äänestin Niinistöä. Se oli viimeinen kerta kun kokoomus sai ääneni. Nyt olenkin sitten vihaaja.

Näissä eurooppa-vaaleissa kannattaisi äänestää Laura Huhtasaarta, hän edustaa Satakuntaa, hänellä on täällä suuri kannattajakunta ja hän on ajatusmaailmaltaan suomalainen, terveen itsetunnon omaava ehdokas.
Timo Soinin aikaan en voinut vielä kuvitella joskus olevani perussuomalainen, nyt se on itsestään selvyys.
Jos Laurasta tulee EU-edustaja eli parlamentaarikko, hän on seuraavissa presidentinvaaleissa ensimmäinen valituksi tuleva jolla on tämä tausta ja vielä Satakuntalainen.
Loopuksi muutama vertailu, Laura- Heinäluoma 1-0, Laura- Haavisto 1-0, Laura- Andersson 1-0, Laura-Sipilä 1-0, Laura- Katainen 1-0.

Aiemmin olin monta vuotta "yhteiskunnan ulkopuolella" kun ei ollut yhtään puoluetta jota olisin voinut kannattaa.

1

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki puhuu puuta heinää. Kenenkään puheet ei tuo mitään hyvää. Kaikkea vaan leikataan pienennetään yms. Turhauttavaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe