Kokemäki on Perussuomalaisia ja Keskustalaisia kannattava suomalaisten ihmisten kunta. Hyvä niin, täällä ei tarvitse salailla omia mielipiteitään. Valtakunnan tasolla on toisin, kokoomuslainen presidentti Sauli Niinistä sanoi pari vuotta sitten että, perussuomalaiset vihaavat häntä, siis minäkin joka vielä edellisissä presidentinvaaleissa äänestin Niinistöä. Se oli viimeinen kerta kun kokoomus sai ääneni. Nyt olenkin sitten vihaaja.
Näissä eurooppa-vaaleissa kannattaisi äänestää Laura Huhtasaarta, hän edustaa Satakuntaa, hänellä on täällä suuri kannattajakunta ja hän on ajatusmaailmaltaan suomalainen, terveen itsetunnon omaava ehdokas.
Timo Soinin aikaan en voinut vielä kuvitella joskus olevani perussuomalainen, nyt se on itsestään selvyys.
Jos Laurasta tulee EU-edustaja eli parlamentaarikko, hän on seuraavissa presidentinvaaleissa ensimmäinen valituksi tuleva jolla on tämä tausta ja vielä Satakuntalainen.
Loopuksi muutama vertailu, Laura- Heinäluoma 1-0, Laura- Haavisto 1-0, Laura- Andersson 1-0, Laura-Sipilä 1-0, Laura- Katainen 1-0.
Aiemmin olin monta vuotta "yhteiskunnan ulkopuolella" kun ei ollut yhtään puoluetta jota olisin voinut kannattaa.
Satakunta, Kokemäki, PS, Laura, EU
Anonyymi
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki puhuu puuta heinää. Kenenkään puheet ei tuo mitään hyvää. Kaikkea vaan leikataan pienennetään yms. Turhauttavaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161