Tuleva ? sosialistihallitus vie kansan jälleen menneeseen hyvään aikaan! Vetelykset saavat jäädä makoilemaan, työttömyys nousee, yrityksiltä kiskotaan eurot joutilaiden elättämiseen ja vienti laskee kuin lehmän häntä. Sosialistinen kateus nostaa perintöveroja ja kuntien veronmaksajat laitetaan kustantamaan ylimääräisiä vuosia kouluissa ruokailevien oppimateriaalit.
Mutta ay-liikkeen verovapauteen ei kosketa, se on varma!
Mutta ay-liikkeen verovapauteen ei kosketa, se on varma!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Aahh.. Ihanaa minä se vaan käännän kylkeä kun työläiset painelee naama nutturalla töihin
Vasemmiston edustajat ovat niitä joiden elintaso / palkkapussi täyttyy yhteiskunnan avulla . Mitään tuottavaa toimintaahan he eivät harrasta tiedä MÄ .
Tietysti tiedät sossu pummi
Sosialismissahan kaikki jotka eivät osanneet mitään lakaisivat katuja ja saivat leivän jonottamalla ainoan vapaapäivänsä. Tuon osan sosialismista minäkin äärioikeistolaisena hyväksyisin Suomeen.
Muuten olisin tähtäimen tukin puolella.
Jouten oloa voita mikään ja kun vielä vaatehuoneessa kasvaa vihreää kultaa niin oijoi
Päätin äänestää eurovaaleissa tällä kertaa Väyrysen sijasta kaunista naista. Nämä paikalliset putosivat heti joten katsoin eilen illalla maikkarin hiekkalaatikkoleikin asiaan liittyen.
Siinä oli kyllä kokeneita naisia, (yksi rattijuoppokin), mutta osa putosi heti kisasta. Vaikka minäkin olen äärioikeistolainen kokoomuslainen, niin Pietikäinen putosi heti etovan ulkomuotonsa vuoksi. Toinen oli se lähetyssaarnaajaksi tuunattu persu, Ruohonen-Lerner. Nampulakutri vielä menee ulkoisesti mutta kun se saa suunsa auki niin se pilaa jutuillaan koko olemuksensa. Pakostakin kauneimmaksi jäi Laura Huhtasaari ja häntä minä aionkin äänestää.
Minun vaatehuoneessa kastuu pikku taimenet ja sitten kasvaa vihreää kultaa ja rahan tuloa ei voi estää.
Ne ...keleen vasurit aikoinaan junaili jutut niin että te pummit voitte makailla valtion siivellä kohdusta hautaan. IsoPahaMoka.
Ja sama saa jatkoa seuraavat neljä vuotta. Onneksi sentään vain neljä. Tosin merisairaan näköinen Rinne mitä luultavimmin saa surmansa ennen sitä.
Mitä vingut kansa on puhunut ja pulinat pois
Kansa ei ole mitään puhunut. Laulanut kyllä jo 40 vuotta.
Kyllä huomaa kun kukkahattu vetää kilarit
Tässä alkaisi olla sisällissodan paikka taas. Me valkoiset joudumme jälleen näyttämään kaapin paikan punikeille kuten sata vuotta sitten. Rinne on vääjäämättä viemässä onnettoman joukkonsa tuhoon, mutta itsepähän vastaa teoistaan. Onneksi me saamme Nato- joukot tekemään likaisemman työn puolestamme, hoitelemme sitten penkalla loput.
Vihervasurithan sitä Natoa ja EU.ta kannattaa eikä mitkään isänmaalliset persut.
Totta ne isänmaalliset täällä on paremminki Putlerin käsikassaroita nykyäään.
Demarit vasemmistotakiaisineen saavat työpaikat vähenemään jo ennen kuin edes hallitus on kasassa. Yrityksissä valmistaudutaan jo yt-neuvotteluihin.