Kun vanki saapuu vankilaan ,niin he saavat isänmaallisia tunteita.Kelpaa siinä vankin ajatella isänmaata ja sen hyvyyttä.Varmasti he myös tuntevat syvää rakkautta lainsäätäjiä kohtaan.
Ja kun vankilasta pääsee joskus pois ,ja hakee töitä, Niin kannattaa työnantajalle ensimmäiseksi
näyttää vapauspassin ,jossa selviää osa meriitistä ja ansioista.Tällä konstilla varmasti töitä löytyy.
Ja kun vankilasta pääsee joskus pois ,ja hakee töitä, Niin kannattaa työnantajalle ensimmäiseksi
näyttää vapauspassin ,jossa selviää osa meriitistä ja ansioista.Tällä konstilla varmasti töitä löytyy.
Vastaukset 5
Vanhimmat
MITÄ HALUAT VIESTITTÄÄ?
Jokainen joka joutuu vankilaan, olisi miettinyt tekojaan silloin aikaisemmin..
Pitäiskö päästää itkut!
Mihin tähtäät kirjoituksellasi?
vankilakundien vaikea saada töitä todellakin, ikuinen "passi"....
Eli tuttujen myötä saa työpaikan tai työttömyys edessä mikä ei kaikkia entisiä vankeja kiinnosta ja alkaa taas joillakin omat juttunsa..et jotenkin elää rahallisesti.
Toki toisille järjestetään "valmiutta" työelämään ja joitakin onnistaa.
Ja ei kaikki vankilakundit pahoja! ole, vaikka jonkun mieleen voisi tulla, miksi siellä oli...syitä monia.
Ja lopuksi lusimista kyllä pelätään enemmän kuin sinne halutaan eikai ns. hakupäällä olevia olisi maassamme niin paljon.
Monesti olleet toisto vankilakundit nyt kai jo tuntevat sen kodikseen jne. jne.
Kanaali-Koskinenkaan ei taida olla vielä saanut töitä, toivotaan kuitenkin parasta!
eiköhän normaali maalaisjärki jopa ole mukana tässä jutussa.
Pedofiilit, murhaajat jne. toki erikseen.
Hei muistakin syitä lusimiseen :) naurettavaa pahimimmasta päästä aloitaa, missä ei päätä ja häntää.