Vaaleanpunaisista delfiineistä Thaimaassa

Anonyymi

Nämä otsikossa mainitut ovat keskustelua aikaiseksi tällä palstalla saaneet.

Yritän näistä nyt uuden asiallisen keskustelun avata.

Kertokaapas siis ystävällisesti kokemuksianne näistä. Oletteko näitä jossakin yrittäneet nähdä tai jopa nähneet?

Thaimaalainen vaimoni on näiden kanssa päässyt jopa uimaan ja kokemuksestaan kovasti piti. Minä itse pidin enemmin valashain kanssa uimisesta.

16

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole nähnyt koskaan mutta puhuttavan olen kuullut, niitä vaalean punaisia on olemassa vain tuolla pranburin eteläpuolella, olen käynyt tuolla vajaa kymmenen kertaa, toinen harvinainen eläin minkä olen nähnyt on kokomusta noin 80-100 cm kokoinen musta apina, ei ole aggressiivinen mutta en minä tuon kokoisen kanssa käy pippalolle, niitä on pala-un tien varrella noin 50 kilsaa Hua hinistä sisämaahan, näitä ole nähnyt kerran, Toinen hauska eläin on lintu joka pitää tarkalleen samaa ääntä kuin rälläkkä, istun siellä kun tyttäreni meni sinne puistoon hieman pidemmällä kuin minä, ihmettelin kun kuuluu varsin kova rälläkän ääni, metsänvartija käveli ohi ja vaimoni kysyi häneltä että mikä tuo ääni on, hän sanoi että se tulee linnusta eikä ole edes kovin iso, kysyin vielä että onko tuo joku papukaija, ei kuulemma ole se on sen jokin kutsuaani.

      • Anonyymi

        Odota vaan Dille Pakmaana ( aloittaja ) kertoo pian kaiken tietoisuutensa, hän tietää kuinka vanha on delfi ja allas, sekä on varmaan uinutkin siellä fisujen seassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Odota vaan Dille Pakmaana ( aloittaja ) kertoo pian kaiken tietoisuutensa, hän tietää kuinka vanha on delfi ja allas, sekä on varmaan uinutkin siellä fisujen seassa.

        Jep ja odottelemme, onhan nyt Pettereiden perinteinenperjantai ilta.
        PakWan savusaunaa varmaan aamusta jo lämmitellyt, ystävällisesti kirjoitellut....
        ja kas kohta Savosta savusaunasta tatamia tömähtää pyyhkimään punasilmäinen ja kiukkuinen PakMaa.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaskas
        https://www.youtube.com/watch?v=mah26og11ms
        On lintujakin jotka pitää kovaa ääntä ja sammakoita. Sitten on gekkoja jotka määkii kuin lampaat.

        Kaskaseilla on persoonallinen soundi jokaisella
        https://www.youtube.com/watch?v=dI0XwoHbKzU


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe