https://fi-fi.facebook.com/events/säkylä/kaislikossa-kuhisee-säkylä-1462019/781454242212765/
No niin, tämän vuoden Kuhinat järjestetään perjantaina 14.6., ja esiintyjinä ovat esimerkiksi Saara Aalto ja kolmen vuoden takaisten Kuhinoiden tapaan Arttu Wiskari. Yllä mainitulla sivustolla ohjelmisto ja aikataulu tarkemmin, eikä sen näkeminen näemmä edellytä kirjautumista Facebookiin. Sinne sitten taas, kun ilmaiseksi pääsee!
Kaislikossa Kuhisee
18
2749
Vastaukset
- Anonyymi
Mukana! Missä esiintyjien aikataulu? Tuo linkki ei toimi.
- Anonyymi
Pitäisi toimia kun otat kopion linkistä ja liität linkkiriville. :)
- Anonyymi
Kuhinalehti postilaatikkoon tänään. Eli ei hätää.
- Anonyymi
Jeps. Jännä kyllä tuo linkki sikäli, kun tuollaiseksi muuttui. Kenties ei tunnista ääkkösiä. Mutta Kuhinalehti on tosiaan tullut niin siitäkin pystyy löytämään tietoja tapahtumasta.
- Anonyymi
Olisi kiva, jos kuhinoissa olisi joskus hyviä esiintyjiä.
- Anonyymi
Kuten?
- Anonyymi
Jarkko Ahola voisi ainakin olla hyvä. Tosin Jarkko Aholan soolouralta ei taida juurikaan löytyä kappaleita, mitkä olisivat alun perin kyseisen artistin esittämiä. Mutta eipä se sinänsä vähennä artistin eikä tämän esittämän musiikin arvoa, ainakaan minusta.
- Anonyymi
Jarkko Honkasella on hyviä iskelmiä ainakin siltä osin mitä olen kerennyt kuuntelemaan. Paljon on toki sellaisiakin biisejä artistilla mitä en ole vielä kuunnellut, mutta ainakin toistaiseksi kuuntelemani perusteella on hyviä iskelmäkappaleita.
- Anonyymi
Jarkko Ahola voisi olla ok kakkosesiintyjä ja anteeksi, mutta kuka on Jarkko Honkanen? Jokaisella on toki suosikkinsa, mutta esim. Saara ja Arttu vetivät molemmat mahtavan keikan ja todella paljon väkeä Säkylään!
- Anonyymi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jarkko_Honkanen
Juu ei sitä anteeksi tarvitse pyydellä. YouTubesta löytyy biisejä, kun kirjoitat artistin nimen hakukenttään. Esimerkiksi seuraavanlainen biisi on ollut ainakin Taivaan Tulet -sarjan eräässä jaksossa:
https://www.youtube.com/watch?v=UVPUuTCIkvs
Toki sellainen rokimpi ja metallisempi sävel sopisi omaan musiikkimakuuni kuin kumpikaan tämän vuoden esiintyjistä. Popimpi musiikki toki on myös hyvää ja iskelmä, mutta kaikilla on tosiaan omat suosikkinsa kuten mainitsit.
- Anonyymi
Totta, artistia joka on kaikkien mieleen, ei ole vielä syntynytkään. Nyt ohjelma on suunnattu aika selkeästi nuorelle kuulijakunnalle, mutta kyllä yleisön seassa oli toki kaiken ikäistä kuulijaa ja näyttivät nauttivan täysin rinnoin esityksestä!
- Anonyymi
Jarkko Ahola saapuukin runsaan viikon päästä sunnuntaina Säkylän urheiluhallille 8.3.2020 pianokonserttiin.
Vielä ei ole kaiketi julkistettu, ketkä tämän vuoden (2020) Kuhinoissa esiintyvät vai onko esiintyjiä lainkaan. Monena vuonna on jo ollut musiikkiesiintyjiä, joten sen puoleen voisi ainakin olettaa ainakin yhden artistin tänäkin vuonna tulevan taustayhtyeineen. Mutta aika näyttää mitä tuleman pitää!- Anonyymi
Koska mahtaa esiintyjät julkaista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska mahtaa esiintyjät julkaista?
Eiköhän ne tässä keväällä julkaista, jos sellaisia siis ilmenee. Vaikka useamman vuoden esiintyjäperinne ei takaa joka vuodelle esiintyjää, herättää kyllä silti mielenkiintoa josko tavan mukaisesti joku tulisi. Mutta aika näyttää.
- Anonyymi
https://www.facebook.com/kaislikossakuhisee/photos/pb.1694987777405394.-2207520000../2534337460137084/?type=3&theater
Aiempi viesti jostain syystä poistettiin, mutta vuoden 2020 Kuhinat olisi tosiaan tarkoitus järjestää 12.6. Esiintyvät artistit julkaistaan lähiviikkojen aikana, kerrotaan tuon linkin takana. Sinne sitten siis!- Anonyymi
Kyllä ne on Koronavirukset jotka Säkylän kaislikossa kuhisee alkukesästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ne on Koronavirukset jotka Säkylän kaislikossa kuhisee alkukesästä.
Itsekin mietiskelin, mahtavatko koronaviruksen vaikutukset ylettyä sinne saakka. En sitten tiedä miksi sen takia aiempi viesti poistettiin. Mutta aika näyttää miten käy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsekin mietiskelin, mahtavatko koronaviruksen vaikutukset ylettyä sinne saakka. En sitten tiedä miksi sen takia aiempi viesti poistettiin. Mutta aika näyttää miten käy.
Joo, Kuhinat on tältä vuodelta peruttu, Säpinät vielä empii. Näin kertoi paikallislehden eilinen numero. Ja Facebookissakin on tieto Kuhinoiden peruuntumisesta.
https://fi-fi.facebook.com/kaislikossakuhisee/
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1176824Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam464513Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723672Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272664Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282411Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221886Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1981388Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191214Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361011- 88878