Miksi tuollaista hihitystä ja käkätystä?

Anonyymi

Matkustan usein linja-autossa jossa joudun kuuntelemaan jonkun Radio-Aseman lähetystä. Kiinnittänyt huomiota johonkin naiskikattajaan, jonka pitää antaa ihan hysteerinen naurunpurkaus jokaiseen miesjuontajan möläykseen jo aamulla klo seitsemän, kuten ohjelman uusinnassa ilmenee. Ja tämä ei toistu vain kerran kuukaudessa, vaan kymmeniä kertoja päivässä ellei sitten peräti tunnissa. Miesjuontajan isä on kuulema joku autonhuollossa sorsittu kenraali (pitäisi löytyä oma ketju siihenkin)
Onneksi ylevero ei ulotu noihin humpuukikanaviin vielä.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohjelma on tarkoitettukin yhtä älykkäille kuuntelijoille.
      He tykkäävät mainoksistakin kuin hullu puurosta!

    • Anonyymi

      Bussikuskin on suljettava radio, jos yksikin matkustaja niin vaatii! Oletko vaatinut?

      • Anonyymi

        Tuollainen pykälä oli kai 40 - 50 vuotta sitten voimassa. Vaadi sinä vaan oman eläkkeesi voimassaolemista. Olet pudonnut jo kärrystä ja eläkkeesi maksasatuskin voidaan lopettaa syyskuussa kun Rinteen Antin uudet säästöohjelmat pannaan voimaan. Näin hän on kaavaillut.


    • Anonyymi

      On hyvin omituista, että kun "juontajia" on kaksi, ja aivan erityisesti kun he ovat eri sukupuolta, kuuntelijan on pakko sulkea radio. Olen kerran yrittänyt kuunnella, kun joku Hössö ja Lässy -niminen pari "viihdyttää" aamuradiossa, joten tiedän, mistä puhun.

      Ei koskaan enää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe