Minun vanhalla läppärillä olen aina kirjautuneena sähköpostiini, eli ei kysele mitään salasanaa. Tuomohan on turvallisuus riski, mutta en löydä mistään asetuksista tuota ominaisuutta pois.
Miten ja mistä pääsen tuon kysymään salasanaa? Kyseessä on Firefoxin Gmail.
Tietoturva riski
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä se kummoinenkaan riski ole. jos koneesis saatunut, ei ole merkitystä muistaako salasanan.
- Anonyymi
Vältä kotiin soittelevia ohjelmiakin kute AutoCAD, Microsoft Officea, Toontrack ohjelmistoja, FL Studiota, Photoshop elementsiä, Premiere elementsiä, Cakewalk Sonar, Eleven Rack.
- Anonyymi
Poista evästeet niin silloin se ei ole enää automaattisesti kirjautuneena. Eli sinullahan oli selaimen kanssa käytettävä sähköposti...?
- Anonyymi
Ei hätää kunhan koneelle ei pysty kirjautumaan ilman salasanaa.
- Anonyymi
Riski lienee lähinnä siinä että jos sinun kotiväki pääsee koneellesi kirjautumaan niin pääsee helposti näkemään sinun sähköpostitkin.
- Anonyymi
KIRJAUDU ULOS GMAILISTA!
Ja sellaista ei olekaan kuin firefoxin gmail... gmail on googlen luomus... - Anonyymi
Etsi vaan lisää, kyllä se asetus sieltä löytyy.
- Anonyymi
Meinasin jättää tuon viestin enempiä selittelemättä, mutta rupesin epäilemään ettei sitä ymmärretä oikein. Eli sinun on korkea aika hieman perehtyä mitä asetuksia sillä on ja mihin ne vaikuttaa, joten siinä valossa tuokin etsimiskehoite on paikallaan, tuleepahan ohjelma kokonaisuudessaan paremmin tutuksi. No eiköhän se nyt tullut yksiselitteisesti kerrottua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750